Capture only audio
Naszło mnie takie pytanie ostatnio, bo często się zdarza tak, że nagrywam tylko sam głos, powiedzmy lektora. Oczywiście po zgraniu w Vegasie (Capture video) zgrywa się obraz i dźwięk, przez co pliki zajmują dużo więcej, a niżeliby zgrywało sam dźwięk. Wiem, że później można to wrzucić na timeline i zapisać tylko sam dźwięk w postaci mp3. Ale chodzi mi właśnie o zaoszczędzenie czasu i nie bawienie się w takie rzeczy. Czy jest zatem możliwość zgrania tylko samego dźwięku?
Odpowiedz
Hmm, nie znalazłem takiej opcji. Polecam używanie np. programu Audacity :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(01-14-2010, 15:41)tomislater napisał(a):  Hmm, nie znalazłem takiej opcji. Polecam używanie np. programu Audacity :)

Ale że co? Audacity zgrywa sam głos bez obrazu?
Odpowiedz
No tak, coś takiego jak windowsowski rejestrator dźwięku, tyle że bardziej zaawansowany. Możesz przy okazji no zrobić mnóstwo rzeczy z dźwiękiem.
Odpowiedz
Aaaa już wiem o co ci chodzi, żeby nagrać dialogi (głos za pomocą tego programu) a ja się pytam, czy ten program ZGRYWA z kasetki (mini DV) sam dźwięk - źle mnie zrozumiałeś.

Nieraz nie mogę nagrywać dialogów przy kompie. A poza tym jak podłącze mój zewnętrzny mikrofon z kamery do komputera to nie wiem dlaczego, ale bardzo cicho nagrywa (wszystkie ustawienie sprawdziłem i nie wiem dlaczego tak się dzieje)
Odpowiedz
Jeśli nagrywasz kamerą tzn. obraz i dźwięk można go oddzielić nawet w Vegasie. ;D
Odpowiedz
(01-14-2010, 17:28)MekronS napisał(a):  Jeśli nagrywasz kamerą tzn. obraz i dźwięk można go oddzielić nawet w Vegasie. ;D

Czytaj ze zrozumieniem to co napisałem :P
Cytat:Wiem, że później można to wrzucić na timeline i zapisać tylko sam dźwięk w postaci mp3. Ale chodzi mi właśnie o zaoszczędzenie czasu i nie bawienie się w takie rzeczy.

To co ty mówisz to ja to umie robić, ale to strata czasu. Pytam się czy jest jakiś sposób na zgranie od razu samego dźwięku bez obrazu :)
Odpowiedz
Według mnie to nie jest strata czasu jest to szybki sposób, chociaż na pewno teraz w najnowszych kamerach jest opcja dyktafonu. Nawet nie w najnowszych. Jeśli nagrywasz gry frapsem, masz tam taką opcję.
Odpowiedz
Hmm, no ja osobiście nie odkryłem takiej opcji w Vegasie, żeby z kasety tylko dźwięk zgrywał :/
Odpowiedz