Nagrywanie niechcianej sciezki dzwiekowej z komentowanego filmu.
Witam . Mam taki problem .

Wrzucam film do Sony Vegas i chce nagrac do niego komentarz.
W pierwszej sciezce mam wideo w drugiej dzwiek z tego wideo a w nastepnej nagrywam . Problem w tym ze chcac nagrac komentarz nagrywa mi sie rowniez dzwiek z filmiku . Czy wie ktos jak temu zaradzić. Z gory dzieki za pomoc.
Odpowiedz
ustawienia karty dźwiękowej. A konkretnie - źródło nagrywania (PPM na głośnik w tray'u -> urządzenia nagrywania -> wybierasz wejście mikrofonowe, a nie "głośniki"...).
Dodatkowo, (ale to zależy, jak masz ustawioną kartę dźwiękową w preferencjach programu) - jak uzbroisz ścieżkę do nagrywania (włączysz na tracku ten symbol recordingu), to obok pojawia się ikona źródła nagrywania dźwięku. Sprawdź tam, co masz wybrane.

Jeśli Twój komputer nie pozwala na nagrywanie z zewnętrznego źródła, tylko nagrywa jedynie mix (ale w to akurat wątpię), to zawsze możesz wyciszyć ścieżkę filmu, żeby nie było słychać nic poza głosem... ale to raczej wyjście ostateczne).
Odpowiedz
dzieki za odzew .
Rozwiazaniem problemu bylo wyciszenie stereomixu w trayu :)
Odpowiedz
lepiej jednak wybrać odpowiednie źródło nagrywania... ale jeśli nie masz innego wyjścia, to każdy sposób tak na prawdę jest dobry - byle zadziałał :)
Odpowiedz