nietypowe pytanie
mam nietypowe pytanie ,wiem że forum dotyczy programu sony vegas ,wiec temu jest nie typowe mianowicie wczytuje klip video do programu nandub i chciałbym go ponownie zapisać ale do formatu jpg czyli każdą klatkę jako plik jpg i właśnie nie wiem jak to zrobić kiedyś pamiętam robiłem to kiedyś ale wyleciało mi to z głowy,może ktoś pamięta jak to robić albo zna inny jakiś program który mi zapisze tak filmik
Odpowiedz
Vegas i renderuj jako "image sequence".
Odpowiedz
Z ciekawości - czemu akurat Nandub? Ostatnia wersja jest z 2010 roku, czemu nie VirtualDub?
Tak czy siak masz tam opcje Save as image sequence. Tyle, że jpg jest nietrafionym wyborem jeśli chodzi o format.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(02-07-2013, 12:11)efix napisał(a):  Z ciekawości - czemu akurat Nandub? Ostatnia wersja jest z 2010 roku, czemu nie VirtualDub?
Tak czy siak masz tam opcje Save as image sequence. Tyle, że jpg jest nietrafionym wyborem jeśli chodzi o format.

właśnie że trafionym bo musi być jpg bo chce to puzniej scalic programem image toavi
Odpowiedz
Hmmm Mam cały czas wrażenie, ze coś strasznie przekombinowujesz. A czemu chcesz do avi przerabiać jakimś kolejnym programem a nie Vdubem, nandubem lub vegas? JPG to zabójstwo dla grafiki, potem jeszcze to ponownie zmasakrujesz kodując do avc czy mpeg2

Odpowiedz
(02-07-2013, 15:15)efix napisał(a):  Hmmm Mam cały czas wrażenie, ze coś strasznie przekombinowujesz. A czemu chcesz do avi przerabiać jakimś kolejnym programem a nie Vdubem, nandubem lub vegas? JPG to zabójstwo dla grafiki, potem jeszcze to ponownie zmasakrujesz kodując do avc czy mpeg2

zapisałem w vegasie jako jpg i teraz moje pytanie jak zaimportuje to do vegasa i wrzucę na taim line to jak zrobić żeby każdą fotkę wyświetlało jako jedną klatkę
Odpowiedz
File - Open, wejdź do folderu z klatkami, zaznacz pierwszą, następnie zaznacz na dole "import as an image sequence" (bądź coś na ten kształt, nie pamiętam dokładnie).
Odpowiedz
Dokładnie, Vegas doskonale pracuej z sekwencjami obrazów, ale jpg należy unikać. Co do samego widoku - jeśli na osi czasu chcesz widzieć wszystkie klatki (w zależności od powiększenia) to w opcji Preferences/Video ustawia się podgląd miniaturek ba timeline.

Odpowiedz
(02-07-2013, 23:57)efix napisał(a):  Dokładnie, Vegas doskonale pracuej z sekwencjami obrazów, ale jpg należy unikać. Co do samego widoku - jeśli na osi czasu chcesz widzieć wszystkie klatki (w zależności od powiększenia) to w opcji Preferences/Video ustawia się podgląd miniaturek ba timeline.

nie o to mi chodzi ,może dokładnie nie opisałem ,chodzi o to żeby po renderingu każdą fotkę wyświetlało jako jedną klatkę filmu ,bo jak odtwarzam jeszcze przed renderingiem to każdą fotkę widać przez 2,3 sekundy a ja chcę żeby każda fotka to jedna klatka filmu
Odpowiedz
Bo importujesz jako zwykłe zdjęcia, a nie jako sekwencję klatek - o czym pisali koledzy wyżej, łącznie z instrukcją, jak to zrobić.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości