Nowa opcja, animowanie tekstu standardowego
Hej.

Czy są do tej funkcji jakieś w ogóle opcje? Aby ustalić długość początkowej animacji?

No wiecie... Jak długa ma trwać to przejsćie z początku i na koniec.
Nie widzę do tego żadnej linii i keyfremów w swym Vegasie 11.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Linia się pojawi, jak klikniesz na "zegarek".

Ale nie wiem, czy można w tej tytularce ustawiać długość trwania animacji.
W każdym razie w ProTitler'ze (tak, tym opluwanym przez większość - sam nie wiem dlaczego... osobiście nie sprawia mi kłopotów, ale nie jest intuicyjny i tak szybki)... możesz to zrobić. Tam każda animacja jest edytowalna za pomocą krzywej.

aaa... już widzę.
Animacja, a konkretnie - jej prędkość, jest dostosowywana na podstawie długości eventu.
Jeśli go skrócisz (wpisując odpowiednią wartość w duration, albo klikając "Match Event Lenght") - to animacja będzie szybsza. Jeśli wydłużysz - to animacja będzie wolniejsza.
Można oczywiście wydłużyć animację, następnie uciąć ją w dwóch miejscach, środkowy przyspieszyć (ścisnąć z controlem), i dosunąć trzecią część... Lub nakładając krzywą velocity - możesz wtedy płynnie kontrolować szybkość animacji :)

Odpowiedz
Cześć.

W JAKIM ZEGARKU Mateusz? Zobacz, ja tam nie widzę żadnego zegarka. Nie ma go tylko przy tej opcji.

Co do sposobu z ProTitlerem to wiem, że można - zgadza się. Tam się da, choć w nim nie można w ogóle przeskakiwać między kolejnymi keyfremami, ani dociągać do pierwszego/ostatniego.

Cytat:Można oczywiście wydłużyć animację, następnie uciąć ją w dwóch miejscach, środkowy przyspieszyć (ścisnąć z controlem), i dosunąć trzecią część... Lub nakładając krzywą velocity - możesz wtedy płynnie kontrolować szybkość animacji :)
Tak, też myślałem by w ten sposób to zrobić. Ale - na boga - dlaczego niedali w tym opcji kejfremów? Aż się prosi. A tylko ona pozbawiona jest "zegara" by rozwinąć okno animacji.

Dzięki za filmik.

PS

Zastanawia mnie jak to się dzieje, że skoro ustawiam w tym programie WYRÓWNANIE TEKSTU DO LEWEJ, wpisuję jakiś tekst i ustawiam jego położenie np. na 0.30; to gdy skopiuję ten event i zacznę go edytować, gdy wpiszę nowy tekst to on już się rozpiernicza na całym ekranie (nie zaczyna się od lewej strony od wartości 0.30. Ta wartość jest już dla niego inna. A przecież jest zadane aby był wyśrodkowany. To dlaczego jak edytuję ten tekst i wpisuje nową treść to całe zdanie mi się przesuwa na ekranie a nie stoi tam gdzie mu kazałem? Drobne sprostowanie - nie muszę nic kopiować. Wystarczy tylko że coś DOPISZĘ.
POKAZUJĘ TO NA PONIŻSZYM FILMIE:
(oglądajcie tak od 15 sekundy)

Widzieliście? Dopisałem coś do istniejącego już zdeklarowanego położenia a tekst zaczął spierdzielać w lewo i prawo. Ani to lewo, ani prawo, ani też wysrodkowanie. Nie wiem co on odwala za niespodzianki. A przecież wyrównałem go do lewej, to powinien się w prawo rozwinąć, co nie?
Odpowiedz
Widocznie tak już jest...

Poza tym, zamiast się jebać z wpisywaniem wartości, dlaczego nie chwycisz myszką na oknie podglądu, i przesuniesz, jak Ci pasuje (wolałbym ręcznie dopasować na boki, a później tylko wysokość wprowadzić, a nie pitolić się parę razy ;) Ot taka podpowiedź.

Co do zegarka, to tak wiem, że dla animacji, nie ma takiej możliwości. Ale napisałem ogólnie, że tak się wyzwala krzywą animacji.

A co do samego wprowadzania tekstu i wyrównania.
Wyrównanie masz ustawione w edytorze - tam, gdzie wprowadzasz tekst... I dotyczy sytuacji, gdy masz co najmniej dwa wersy. Bo inaczej trudno mówić o "wyrównaniu"... Bo niby co do czego?

A pozycję okna ustalasz właśnie dla całego okna. A konkretnie chyba dla jego środka.
To, czy masz ustawione wyrównanie "do lewej, prawej, środka", nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Okno jest oknem. Jako jeden element.
A wyrównanie - tylko i wyłącznie dotyczy wersów, a nie pozycjonowania okna.
Odpowiedz
Cytat:Poza tym, zamiast się jebać z wpisywaniem wartości, dlaczego nie chwycisz myszką na oknie podglądu, i przesuniesz, jak Ci pasuje (wolałbym ręcznie dopasować na boki, a później tylko wysokość wprowadzić, a nie pitolić się parę razy ;)
Ponieważ mam serię takich napisów w filmie i chcę je ujednolicić tak aby każdy zaczynał się w tym samym miejscu. Już rozumiesz? A coś z tym jest nie teges.

No ale trudno :]
Odpowiedz
Ja to rozumiem. Żeby napisy były ujednolicone... to musisz zrobić inaczej.
Skopiuj sobie jakiś wzorcowy napis, i później jak będziesz wklejał następny, to tamten niech będzie na innym tracku - jako wzorzec. Teraz dopasujesz kolejny, do tego wzorcowego - i będzie git.

Ja dlatego używam albo wersji Legacy... a ewentualne animacje nakładam później. Co prawda nie mam tych "kołowrotków" w stylu "bogunce" itd... ale z drugiej strony, czy na prawdę warto dla tego efektu używać tej konkretnej tytularki? Jak dla mnie, wszystkie jej efekty są wodotryskami dla początkujących - takie szybkie napisy w stylu "nasze wakacje", "pierwsza kupka naszego maluszka"... itd.

Jeśli jednak przekonałbyś się do ProTitlera, w którym też znajduje się ten efekt (bogunce), to myślę, że miałbyś to wszystko szybciej i łatwiej zrobione.

odnośnie jebania się z wpisywaniem wartości...
Chodzi mi o to, że Ty, w celu dopasowania, strzelasz wartościami, a za chwile korygujesz wpisując kolejną wartość... i tak kilka razy.
Nie wiem, czy wiesz, ale jak masz otwarte okno edycji, to możesz myszką chwycić tę pojawiającą się ramkę na ekranie podglądu i przesunąć napis w dowolne miejsce...
Wtedy można to szybciej zrobić. Bo dopasowanie na szerokość za pomocą myszki, a następnie - wprowadzenie wartości dla wysokości (która akurat dla wszystkich napisów ma być taka sama). Stąd moja podpowiedź.
Odpowiedz
Cytat:Ja to rozumiem. Żeby napisy były ujednolicone... to musisz zrobić inaczej.
Skopiuj sobie jakiś wzorcowy napis, i później jak będziesz wklejał następny, to tamten niech będzie na innym tracku - jako wzorzec. Teraz dopasujesz kolejny, do tego wzorcowego - i będzie git.
Tak, tak też można. Sposobem kombinowana. Ale jestem zawiedziony Sony Vegasem.

Mateusz wiem że tak można kombinować. Ale powinna być możliwość wpisania ręcznej wartości położenia napisów. No, na boga... :)
Odpowiedz
Czemu nie ProTitler albo Legacy?
Odpowiedz
Legacy nie pomaga w ŻADEN sposób w tym problemie. To żadna różnica. Pro Titler działa mi z prędkością zółwia, więc go unikam jak ognia. W wersji "Legacy" jest tak samo. Nie ma żadnych różnic, tak samo durnowato to działa. Więc czemu piszesz, że Ty "dlatego właśnie" używasz czegoś innego? Przecież to Ci nie może pomóc w żaden sposób. Na pewno nie rozwiąże tego problemu.

Co za żenada, że twórcy NIE POZWOLILI na to by móc rozpocząć drugi napis tej samej wielkości, w innym miejscu drugi raz na linii czasu.

Poza tym, na Windowsie XP, mniejszej ilości ramu o 1GB i całej architekturze systemowej i programowej jako 32 bitowa, Vegas wysypywał się sam z siebie średnio co pół godziny. A więc "dało się coś tworzyć" jeżeli człowiek miał w sobie coś z "męczennika".
Teraz przy zmianie na lepsze. Czyli nowszej wersji systemu, Vegasa, 4GB Ram a nie 3GB i architekturze 64 bitowej - Vegas wysypuje się co TRZY MINUTY.

DOBRE! :)

Z zegarkiem w ręku i ręką na sercu. Jakbym Wam tam przystawił kamerę do monitora i zgrał posiedzenie z jednej sesji montażowej, to na 30 minut montażu, 10 razy Vegas rozpierdziela mi projekt. I dzieje się to między innym przez użycie ProTypeTitler. Dlatego go nie używam.

No kurrrrdę! Aby nie być gołosłownym.
Jako ciekawostka.

Odpowiedz
Kupuj nowy komputer i pilnuj żeby nie mieć syfu w systemie.

No faktycznie, jakby u mnie tak vegas chodził, to bym chyba komputer wywalił prze okno... albo zapodał format dysku i wszystko postawił spokojnie na nowo (tydzień roboty, ale późnej normalna praca).

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości