Czarny ekran i przebłyski obrazu
Witam,
mam problem z moim filmem. Po renderingu w filmie pojawia się czarny ekran na mniej więcej 0.5 sek co kilka sekund. Dodatkowo w miejscu gdzie powinien być efekt przyciemniania lub przejścia, pojawiają się przebłyski obrazu który nie powinien być w tym miejscu. Wersja sony vegas: 11. Pliki z których korzystam:
- plik audio mp3
- wideo MPEG-4, AVC *.mp4
- wideo prosto z frapsa. *.avi

Format do którego renderuje to mp4 AVC 720p, 25 klatek na sekundę. W każdym z filmików wyłączyłem resample.

Mam nadzieję, że wszystko co potrzebne to podałem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
używasz wsparcia GPU?
Odpowiedz
Chyba tak. Teraz mam inny problem. Vegas w ogóle nie chce się włączyć. Brak reakcji. Jakieś propozycje?
Odpowiedz
Podczas włączenia (po kliknięciu ikony), przytrzymaj wciśnięty "CTRL+Shift".
Odpowiedz
Przeinstalowałem chyba 10 razy vegas'a i w końcu się włączył. A więc wracam do głównego problemu. W opcjach mam zaznaczone Gpu acceleration of video processing na moją kartę graficzną. Więc co jest problemem?
Odpowiedz
Może karta? Może sterowniki karty?
Spróbuj wyłączyć wszelkie wspomaganie GPU (w właściwościach programu, oraz w ustawieniach renderingu - jeśli tylko to możliwe), i przetestuj, jak jest tym razem.
Sterowniki GPU masz najnowsze?
Odpowiedz
Wyłączyłem grafikę i ustawiłem, żeby tylko procesor pracował. Następnie znów włączyłem grafikę i nie ma różnicy oprócz tego że z grafiką renderowało się ok. 20 sekund szybciej. Ale to tylko 1 minutowy filmik więc nie wiadomo jak będzie gdy zacznę renderować cały.
W ustawieniach ile powinienem ustawić ramu? Mam 3 GB, Windows 7 32bit
Mam wyłączać resample?
Jest jakiś format, który szybciej się renderuje? Obecnie korzystam z Sony AVC/MVC mp4.
Odpowiedz