EFEKT MIRROR (2 kolory)
Witajcie!

Używam efektu: MIRROR - REFLECT LEFT .. chce miec dwa różne kolory lub filtry np.
[Obrazek: 2913bd7bbbac36c742ce1af4aa09632d,62,37.jpg]

Jak zrobic, żeby lewa strona była zielona a prawa czerwona w filmie?
Odpowiedz
Zdublować klip, odwrócenie zrobić w Pan/Crop, żeby mieć osobno lewą i prawą stronę, następnie nałożyć kolorowy filtr na każdy klip.
Oczywiście górny klip dodatkowo maskujesz, żeby widać było ten pod nim.
Odpowiedz
cos robię chyba nie tak .. więc mam ten klip zdublowany, dolny w Pan/cropie obróciłem, nałożyłem na górny zielony filtr na dolny czerwony, zamaskowałem górny klip a dolny mam ustawiony na Source Alpha i efekt mam taki, że filtry się na siebie nakładają, odbicie lustrzane jest ale jakby podwójne w sensie odbija się górny i dolny klip razem postacie wyglądają jak duchy
Odpowiedz
Jak zamaskowałeś górny?
Maską w Pan/Cropie? Czy zmieniłeś compositing mode na mska :) Bo to nie to samo...
My chcemy, żeby tylko połowa górnego klipu była widoczna - tak, żeby spod spodu wystawała druga połowa. Dlatego w Pan/Crop ustawiasz maskę na pół ekranu, albo nawet kadrujesz obraz do połowy, tylko trzeba wtedy zmienić w opcjach (lewa strona okna Pan/Crop), żeby obraz się nie rozciągnął, ani nie wycentrował.
Odpowiedz
okej, mam! 100-krotne dzięki mateuszszar
są na szczęście normalni ludzie którzy normalnie pomagają a nie odsyłają do google
RESPECT
Odpowiedz