Zwijane napisy na przejściu pomiędzy eventami - jak to wykonać?
Witam

Chciałabym wykonać w swoim projekcie przejście, które jest w filmiku z linku poniżej, w minucie:
od 0,59 do 1,10 lub 1,16 do 1,24

Znalazłam w zakładce Transitions, przejścia w Page Peel, np. Top-Right, Medium Fold i Top-Left, Medium Fold, które by mi odpowiadały. Ustawiłam sobie odpowiednie tło i przezroczystość.
Natomiast kompletnie nie wiem jak zabrać się do napisów, by uzyskać efekt ich "zwijania" wraz tą kartą. Eksperymentowałam trochę z Titles & Text, ale nic z tego nie wyszło. Możecie mnie nakierować jak z tym dalej ruszyć?

Czy coś takiego jest do zrobienia w Vegasie?
Czy może jest to "coś", co pochodzi z innego programu?

I kolejne pytanie - czy można zmniejszyć prędkość przejścia? Nie chodzi mi o czas przejścia, tylko o tempo zwijania się tej karty w taki sposób, aby czas przejścia pozostał bez zmian, a tempo zwijania było np. wolniejsze?

Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Odpowiedz
Dlaczego nie zastosowałaś tego przejścia do napisów?
Tempo przewijania zależy od czasu przejścia, to chyba logiczne.
Odpowiedz
(02-02-2013, 21:15)Pinto napisał(a):  Dlaczego nie zastosowałaś tego przejścia do napisów?
Tempo przewijania zależy od czasu przejścia, to chyba logiczne.

Witam

No tak..., to przecież takie oczywiste, kłania się obsługa vegasa. Brak słów. Pozostawię to bez komentarza.
Natomiast co do tempa przewijania... . Zgadza się, tempo zależy od czasu przejścia. OK.
Tylko, że ja nie chciałabym zwiększać czasu przejścia. Mam je zsynchronizowane z muzyką. Gdy wymuszę dłuższe przejścia w napisach, robi mi się bałagan w projekcie.
Po pierwsze, napisy mają wpływ na to co widać w danym momencie. Gdy je wydłużę, całość nie wygląda już tak dobrze, jakbym chciała.
Mogłabym wydłużyć też przejścia w video, żeby to współgrało, ale wtedy ma się to nijak do muzyki i cała idea projektu jest do bani.
Pomijam już fakt, że przy dłuższych przejściach gubię części obrazów, które są widoczne przy krótszym czasie trwania przejścia no i dość istotne dla całego projektu.

Czy naprawdę nie ma innej możliwość zwolnienia tempa, tylko poprzez wydłużenie czasu trwania przejścia? W takiej sytuacji czeka mnie chyba przeróbka całego projektu, włączając w to zmianę ścieżki dźwiękowej, niestety.
Odpowiedz
Nie wiem dokładnie, czy o to chodzi, ale jest jeszcze "transitions progres"..., gdzie możesz scharakteryzować własną krzywą opisującą przejście (dla OFX efekt wyjścia trzeba odwrócić, bo domyślnie animacja będzie odtwarzana "od tyłu", po włączeniu transitions progres).
Odpowiedz
@Mateusz wielkie dzięki.
Znalazłam tę funkcję. Poeksperymentuję sobie z tą krzywą, ale z tego co sprawdziłam tak na szybko, to widzę, że to jest to, o co mi chodziło.
Muszę chyba odkurzyć swój angielski słownik i posiedzieć trochę nad "manualem", żeby ją dokładnie rozpracować. Problem rozwiązany.
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Cieszę się...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości