Sprzęt do 700zł
Witam. Amatorsko zajmuję się tworzeniem/montażem filmików (głównie YouTube). Jestem posiadaczem kamery JVC HD Everio GZ-HM845. Mam zamiar próbować swoich sił w tworzeniu amatorskich teledysków, itp. Chciałbym poszerzyć swój warsztat, aby móc operować coraz lepszym sprzętem i uzyskiwać jak najlepszą jakość obrazu. Obecnie mogę poświęcić na to 700 zł. W planach kupienie statywu i... tu pojawia się pytanie. Czy resztę pieniędzy oszczędzać na lepszy sprzęt do nagrywania (prawdopodobnie lustrzanka) czy zainwestować w oświetlenie (z tego co wiem to światło jest najważniejszym elementem dobrej jakości obrazu), czy może jeszcze w coś innego? O oświetleniu napisałem ogólnikami, ponieważ nie znam się na sprawach technicznych dotyczących sprzętu oświetlającego i nagrywającego. Jeśli oświetlenie to co doradzacie w tym przedziale cenowym do takiej kamery?
Odpowiedz
Jeśli mam być szczerym to jeśli chcesz poszerzyć swój warsztat, aby móc operować coraz lepszym sprzętem i uzyskiwać jak najlepszą jakość obrazu, potrzebujesz tego wszystkiego :)
Można się obkupywać :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości