Pomysł na scenariusz do filmu tanecznego.
Witam w przyszłym tyg. będę nagrywał dziewczynę która tańczy hip-hop/dancehall. Chciałbym spytać czy macie pomysł jak nagrac taki film (nagrywam w opuszczonym budynku). jakie efekty wykorzystać i w jaki sposób ustawić aparat (Sony DSC-HX1) i jakie sceny nagrać, by ociekało zajebistością.
Tutaj znalazłem przykładowy film tylko, że nagrany do dupstepu

Jakieś pomysły? Proszę o odpowiedź bo chce to zrobić w miarę dobrze.
Mój prywatny kanał YT: Klik!Subskrybuj!
Kanał mojej domowej wytwórni domowej : Tu będzie link.
Program do obróbki video: Sony Vegas Pro 11
Odpowiedz
Jakie sceny nagrać? Poszukaj więcej takich filmów i sam zobacz jakie sceny ludzie nagrywają.
Odpowiedz
no dobra ale efekty wykorzystać by film wyglądał lepiej jakieś przejścia dupstepowe czy jakieś inne ?
Odpowiedz
Nie używać efektów. Dobre ujęcia - zmiana planów, różne kąty, dynamiczny montaż, dobre światło. Jak tancerka robić coś mocno zakręconego i chcesz pokazać kunszt to jakiś element możesz zrobić w slo-mo.
Oczywiście możesz iść "za modą" i nawrzucać "śmieci" na obraz, rozjechać kolory i na wszelkie inne sposoby wku... widza.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Od siebie dodam... żadnego rybiego oka i film clutters :) Przeczytaj tekst piosenki, dowiedz się co autor miał na myśli, jak chce wyrazić emocje poprzez teledysk, stwórzcie fabułę dopiero na podstawie pomysłu pomyśl nad ujęciami i ustawieniami aparatu. Nigdy nie naciskaj przycisku REC zanim nie będziesz wiedział co chcesz sfilmować. Jest takie powiedzenie... gówno wrzucisz, gówno wyjmiesz, tak więc na siłę nic nie filmuj bo potem z gówna bata nie ukręcisz :) Tak więc pomysł!
Odpowiedz