Problem z długimi plikami i dźwiękiem...
Witam wszystkich!

Mam dziwny problem (a może wszyscy mają i jest to po prostu taka przypadłość kamer), otóż:

Ostatnio filmuję koncerty z kilku kamer longiem, czyli włączam kamerę i się filmuje - taka dokumentacja.
Przy wysokiej jakości (1080p25 ale też w 720p25 i w niższych HD) i długich czasach nagrywania - wiadomo - tworzy się kilka długich plików. Takich po 4 GB na przykład.

I teraz - na końcu każdego z tych plików brakuje mi na samym końcu 15-18 klatek dźwięku. Obraz jest w porządku. Ostatni plik kończący nagranie też już jest w porządku.

Myślałem, że to wina określonych kart pamięci albo konkretnego modelu kamery. No ale jak i profesjonalny Panasonic i amatorskie Sony robią to samo i to niezależnie od karty (bo testowałem różne karty i różne klasy) to ja już nie wiem... :( Czy inne kamery mają to samo?

Kamery to dwie sztuki Panasoników HMC-151 z najnowszym softem (na starym było podobnie) oraz Sony HDR-CX 730.

Problem występuje niezależnie od programu montażowego...
Odpowiedz
Jak importujesz materiał? Kopiujesz z karty?
Ja mam Sony Nx-5 i sytuacja jest podobna przy kopiowaniu z karty (kopiuj, wklej). Ale przy użyciu programu do zgrywania - dołączonego do kamery, program sam ładnie mi skleja wszystkie 4GB kawałki w jeden klip, czyli dokładnie tak, jak było robione nagranie (każdorazowe wciśnięcie Record, to osobny klip wideo).

Vegas ma również opcję Importu plików z kamery (menadżerem), i podobno materiał też jest sklejany z 4GB kawałków w klipy, ale ja tego nie testowałem, bo mam program kamerowy.
Wtedy nie ma dziur na łączeniu :)
Odpowiedz
Device Explorer z Vegasa ładnie sklei. Programik Panasonica nie zrobił mi tego...
Odpowiedz
Też potwierdzam, nie należy kopiować żywcem plików z karty. Użyj menagera i podłącz albo kamerę albo jeszcze lepiej czytnik z kartą - zachowuje się dokładnie tak samo a często idzie szybciej kopiowanie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzieki wielkie, spróbuję dostarczonymi programami.

A jak się to klei w Device Explorerze?
Odpowiedz
Samo się klei. Wtykasz czytnik z kartą albo podpinasz kamerę i uruchamiasz. Wskazujesz - on przeszuka kartę i pokaże Ci filmy. Zaznaczasz które ma zaimportować i ustalasz gdzie ma zaimportować, on to, co powinno być całością już sobie w całość zlepi.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości