Renderowane AVCHD i DVD Video
Witam po dłuuuugiej przerwie.
Czas ziomowy to okres składania nagranych materiałów video i zgrywania na różne nośniki.
Sony Vegas 9 Platinium, którego używam od ponad roku (sporadycznie) świetnie składa się filmy + efekty jednak mam pewiem problem, o którym chciałem napisać (zapytać).

Mianowicie materiał nagrywam kamerką Sony AVCHD (1440x1080) w maksymalnym bitrate (15).
Taki materiał składam do kupy, napisy, podkład mp3 i rendering....no właśnie.

Dotychczas cały materiał, który tworzyłem renderowałem za pomocą narzędzia z paska czyli Make movie/zapisz na dysk twardy i wybierałem Format Sony AVC....., a Template AVCHD 1440x1080 PAL 5.1 Surround
Wydaje mi się że mając na uwadze materiał źródłowy ten rendering da najlepszą bezstratną jakość finalnego produktu (złożonego filmu.mp4) - chyba że się mylę i można osiągnąć lepsze wyniki na innych ustawieniach?

Na czym polega mój problem. Otóż po lekturze forum zauważyłem, że są inne formy podejścia do tematu.
Chciałem się dowiedzieć czy można tak zrenderować film (nagrywając jako plik na HDD) by był on po zgraniu na DVD, DVD DL widziany jako blu-ray nawet w odtwarzaczach blu-ray nie czytających formatu AVCHD (np Sharp) czy trzeba by od razu zapisał na DVD? Z tym że chce zrobić potem MENU.
Jeżeli tak, to jakie należy wybrać ustawienia by taki efekt osiągnąć na najlepszej możliwej jakości z uwzględnieniem plików żródłowych 1440x1080.

Druga kwestia dotyczy downscalingu materiału. Otóż mam film, który ma być na DVD Video - wesele.
Zrobiłem tak. Na ustawieniach jakie opisałem na początku posta wyrenderowałem film do mp4 (HD).
Potem taki "produkt" wgrałem do Nero 7 gdzie dodałem menu i ponownie wyrenderowałem.
Hmm...jakość obrazu dobra (optymalna jak na możliwości DVD) ale dynamiczne sceny dawały efekt skakania. Pod tym względem wyglądało to gorzej jak przeciętny divix dvdrip
Zastanawiam się czy na efekt końcowy miał wpływ sam Nero czy robienie formatu dvd z tak renderowanego mp4 zawsze daje takie efekty (z tego co czytałem Sony Vegas źle sobie radzi z downscalingiem materiału AVCHD do formatu DVD).
Czy znacie jakiś sprawdzony sposób jak osiągnąć optymalnie najlepszą jakość na DVD z takiego materiału HD?
A może inaczej tworzyć sam film HD (poza nagrywaniem kamerką już w SD :)?
Albo przy downscalingu użyć jakiś funkcji (kodeków, czarów etc.?) i jakim programem?

Sorki za przydługawe wywody ale szczerze powiedziawszy odpowiedzi na te pytania w powyższych postach nie znalazłem.

Pozdrawiam

Brutus76
Odpowiedz
Nikt nie chce/potrafi pomóc?
Odpowiedz
Spróbuj konwertować ProCoderem 3, daje bardzo pozytywne efekty. Potem dodaj menu i masz wszystko w dobrej jakości.
Odpowiedz
Dzięki, że ktoś się odezwał.

Ten ProCoder 3 to co takiego (jakiś alternetywny program czy kodek w SV?)

No i oczywiście czy inne moje pytania znajdą tu swoich guru?
Odpowiedz
To jest program do konwersji
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości