Problem z klonowaniem postaci
Witam.
Mam problem dotyczący klonowania postaci. Na tle jest widoczna granica. Jak ją zatrzeć? Dodaje screena z problemem:http://imageshack.us/photo/my-images/14/...oblem.jpg/
Z góry dziękuję i bardzo proszę o pomoc! :)
Odpowiedz
(01-27-2013, 17:07)Twister napisał(a):  Witam.
Mam problem dotyczący klonowania postaci. Na tle jest widoczna granica. Jak ją zatrzeć? Dodaje screena z problemem:http://imageshack.us/photo/my-images/14/...oblem.jpg/
Z góry dziękuję i bardzo proszę o pomoc! :)

jeżeli nagrywałeś to w tym samym miejscu i nie ruszałeś kamery to nie wiem jak mogło Ci tak bardzo rozbieżne tło wyjść ,ale jeśli już tak wyszło to tak mi się wydaje że może pomóc korekcja kolorów tego klipu po prawej stronie ekranu,
Odpowiedz
No właśnie, nie ruszałem kamery wszystko kręcone było na statywie.
Lampy w studiu także nie ulegały zmianie.
Naturalne światło także nie wpadało bo wszystko było zasłonięte.
Odpowiedz
Bardzo prosto mogło nie wyjść. Podstawą przy takich ujęciach jest całkowite wyłączenie wszelkiej automatyki. Żeby było śmieszniej, wiele kamer mimo, że teoretycznie ma manual (zwłaszcza tańszych), to coś tam jednak i tak po swojemu ustawia. Tutaj wystarczyło, że się kolega przebrał. Tak w celach edukacyjnych - wrzuć proszę 1 klatkę (jako plik PNG) z "lewego" filmiki i 1 także jak PNG z "prawego".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Moim głownym pytaniem czy Waszym zdaniem jest możliwość zatarcia tej granicy.
A screeny wrzucę niebawem.
Z góry dziękuję. :)
Odpowiedz
Jeśli ekspozycja nie ustawiała się automatycznie, i obraz się nie rozjaśnia/przyciemnia, to nie powinno być problemu. Maska z lekkim rozmyciem krawędzi wystarczy.

Jak będą screeny, to będziemy mogli coś więcej powiedzieć. Oczywiście, najlepiej by było jakiegoś sampla wrzucić, bo jeśli jasność się zmienia w trakcie sceny (co często się dzieje w przypadku automatycznego ustawienia kamery), to niestety będzie widać różnicę między jedną a drugą częścią kadru...
Odpowiedz
Mateusz, odpowiedziałem koledze, także jak "zatrzeć maskę", przecież widać, ze nie rozumie, co do niego piszę. Zadał drugi raz takie samo pytanie. Więc jak tu pomóc?

Odpowiedz
Nie sądzicie, że funkcja Color Match powinna pomóc? Niestety tylko w Vegasie 12.
Odpowiedz
Może trochę, ale po co? Levels+miekka maska, o ile automatyka nie robiła głupot w trakcie, to myślę, że bardzo szybko da się to dobrać na oko.

Odpowiedz
Jeśli automatyka działała, to nawet "Color Match" nie pomoże :) Bo to zmiany chwilowe, a nie stałe... Ekspozycja się automatycznie dostosowuje, więc jak postać się przemieszcza, to automat dobiera tak jasność, aby kadr był wypełniony światłem w 75% (o ile dobrze pamiętam, a nie chce mi się teraz w książce szukać, ale z tego co pamiętam, to automaty tak ustalają ekspozycję... prawda Macieju? :) Tak przeczytałem w jednej z poleconych przez Ciebie książek... i faktycznie raczej tak jest...

Przy takich ujęciach bardzo ważne jest ustawienie kamery w manualu, żeby przypadkiem sama sobie nei rozjaśniała/przyciemniała itd... bo cały efekt o kant dupy potłuc...

Chociaż... ja kiedyś taką scenkę nagrałem telefonem, który jest w 100% automatyczny... i wyszło bez problemu. Tylko rozdzielczość była słaba...
Odpowiedz