Po ponownej instalacji Vegas Pro 11 - projekty we właściwościach mają "TRIAL"
Witam

Problem jest następujący: po ponownej instalacji Vegasa PRO 11 wszystkie dotychczasowe projekty, jak również te nowo tworzone w typie pliku mają informację 'TRIAL".
Wygląda to tak: Typ pliku: Vegas Pro 11 TRIAL (veg) - jak to wygląda dokładnie, podłączyłam w załączniku.
Gdy pracuję w VEGASIE nie mam u góry informacji, że to jest wersja TRIAL. Program jest kupiony legalnie i zarejestrowany.
Nie rozumiem więc dlaczego pojawiło się to info o TRIAL-u we właściwościach pliku.

Vegas PRO 11 (64bit) build 701.
Ponowna instalacja była robiona z buildu 683, a następnie update do wersji 701. Nie wiem czy powinnam, ale po ponownej instalacji zrobiłam "register vegas pro".

Pytanie jest następujące: - co oznacza info o TRIAL-u we właściwościach pliku?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Hmm
Cytat: Nie wiem czy powinnam, ale po ponownej instalacji zrobiłam "register vegas pro".
Wait a minute.
Pomijam, że bez sensu robiłaś instalację o potem update (wiele razy o tym pisaliśmy!), to w takim przypadku o ile wersja pierwotna była dobrze zainstalowania i zarejestrowana on-line to nowa nie powinna pytać o rejestrację tylko "wyczuć" poprzednią.
Jak zarejestrowałaś dopiero tę drugą i vegas nie ma nagłówka, że jest trial (pokazuje przy starcie albow helpie że jest zarejestrowany na ciebie) to ten wpis oznacza tylko tyle, że sobie Windows zapamiętał, że plik VEG jest od triala.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(01-26-2013, 22:27)efix napisał(a):  Hmm
Cytat: Nie wiem czy powinnam, ale po ponownej instalacji zrobiłam "register vegas pro".
Jak zarejestrowałaś dopiero tę drugą i vegas nie ma nagłówka, że jest trial (pokazuje przy starcie albow helpie że jest zarejestrowany na ciebie) to ten wpis oznacza tylko tyle, że sobie Windows zapamiętał, że plik VEG jest od triala.

Witam
No dobrze. Wszystko rozumiem. Zrobiłam bez sensu. Było tak, jak piszesz - VEGAS po ponownej instalacji nie pytał o rejestrację. Tak naprawdę to ją wymusiłam (wiem, wiem zrobiłam głupotę), ale rzecz w tym, że w tej chwili każdy nowy projekt, który rozpocznę (nawet dzisiejszy), ma we właściwościach pliku to info o TRIAL-u, a przecież Vegas nie jest w wersji TRIAL, więc Windows nie powinien interpretować go jako "pliku od TRIAL-a", prawda?
Jak mam to rozumieć? Mam to ignorować?
Odpowiedz
Mówiąc brzydko - lej na to. To jest dopisek WINDOWSA - nie Vegasa.
Ja CI bardzo przeszkadza, to prawy klawisz myszy, "Otwórz z pomocą" -> "wybierz program domyślny" i wskaż Vegasa. Powinno się ten napis naprawić.
A jakby nie, to możesz jeszcze na około - wybierz jako program domyślny np. notepad.exe, oczywiscie zamknij notatnik. Odpal vegagasa - powinien grzecznie zapytać czy skojarzyć ponowanie. I pownno być ok.

Odpowiedz
No dobrze. Więc tak:
- pierwszy sposób - nie zadziałał
- drugi sposób - wybieram jako program domyślny notepad.exe, zamykam notatnik, odpalam vegagasa i... niestety nie pyta "grzecznie czy skojarzyć ponownie". Otwiera się projekt i mogę normalnie pracować, a wszystkie pliki veg skojarzone są notatnikiem.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że im nowszy Windows tym mniejszą mamy nad nim kontrolę i to chyba się potwierdza.
Skoro ten zapis nie ma na nic wpływu - to chyba zostawię to tak, jak jest i tyle.
Dzięki za rady.
Odpowiedz
Tak, zgadza się. Niestety w win8 nie jest tak łatwo kontrolować dopasowanie plików...
Możesz uruchomić panel sterowania, a w nim "Programy Domyślne"... i tam zmienić.

Jeśli nie, to nie obejdzie się bez grzebania w rejestrze...
Odpowiedz
No grzebań w rejestrze chciałem uniknąć, z drugiej strony skoro to i tak była świeża instalka - wywal go i zainstaluj od razy własciwy najnowszy build.

Odpowiedz
@Mateusz napisałeś:
"Możesz uruchomić panel sterowania, a w nim "Programy Domyślne"... i tam zmienić" - to niestety też nie pomogło.
Co do "grzebania w rejestrze" - nawet nie próbuję, bo nie mam o tym zielonego pojęcia, ale dzięki za rady.

@Efix: odinstalowałam i jeszcze raz zainstalowałam, ale już najnowszy build (701), tak jak poradziłeś i... pomogło. Problem rozwiązany. Wielkie dzięki.
Odpowiedz