Problem ze zdjęciami.
Witajcie,
Ostatnio zmieniłem komputer na nowy, co zapoczątkowało pracę na 64 bitowym systemie windows 7 professional a więc zmieniła się także wersja vegasa na x64(wersja 9 Pro).
W swoim projekcie mam zrobioną prezentacje zdjęć do muzyki, i teraz tak...
zacznę może od tego że niektóre zdjęcia vegas fajnie widzi a niektóre mi na osi czasu podświetla na czerwono o tak:
[Obrazek: czerwonetlo.jpg]
, ale.. gdy np to zdjęcie które wyświetla na czerwono skróce czasowo i dam ctr + z czyli cofnij zdjęcie ma normalny podgląd(na osi czasu). Dziwi mnie ta sprawa nie ukrywam niezmiernie (myślałem że to wina kodeków klite 8.8.0 które posiadałem, lecz odinstalowanie nic nie dało).
Tylko że to nie jest jedyny problem, ponieważ po renderze to zdjęcie które było na czerwono jest normalnie tak jak powinno a innych zdjęć nie ma w ogóle(czyli czarny ekran).
Męczę sie z tym już dzień lecz nic nie mogę zrobić by problem przestał sie pojawiać.. najgorsze jest to że to nie są zawsze te same zdjęcia(te których nie widać po renderze) tylko różnie, raz nie ma tego a raz tego następnego a raz obydwóch.
Początkowo też podejrzewałem zbyt dużą rozdzielczość zdjęcia więc je pomniejszyłem ale zero efektu..
Aha i dodam jeszcze że problem tyczy się jedynie zdjęć, z wideo nie ma żadnych problemów.
Proszę o w miarę możliwą szybką pomoc ponieważ muszę do jutra film wykończyć więc czas mnie niezmiernie goni.
Podsumowując po renderze raz są niektóre zdjęcia a raz nie ma..

PS. Dodam też że wcześniej miałem problemy z migotaniem obrazu przeważnie w drugiej połowie filmu ale to naprawiło zmniejszenie użycia pamięci Ram dla programu :)

Dodaje też screeny z ustawień vegasa ;)

Ustawienia Programu:
[Obrazek: ustawieniavegasa.jpg]

Ustawienia Projektu:
[Obrazek: ustawieniaprojektu.jpg]

Ustawienia Renderu:
[Obrazek: ustawieniarenderu.jpg]
Video: Video/Audio embedding in signatures is disabled. To enter the URL as link, please use the "amoff" MyCode. [amoff]URL[/amoff]
Odpowiedz
A po kiego grzyba robisz w trybie 32bit floating point? Co takiego robisz, że musisz mieć taką dokładność obliczeń?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A to to zmieniłem przed momentem :P
wcześniej było na 8 bit i problem był ten sam.
Już nie mam pojęcia co to może być bo żeby to jeszcze były zawsze te same zdjęcia a tu jest to losowe raz nie ma tego a raz drugiego..
Odpowiedz
Wiem, że to dodatkowa robota, ale możesz to zrobić w końcu jakimś konwerterem, choćby Faststone czy czymś w tym stylu - przekonwertuj pliki na png i przy okazji, jak to np. zdjęcia dużej rozdzielczości to od razu zmniejsz ich wielkość.

Odpowiedz
Oczywiście zawsze jakieś wyście tylko problem w tym że ten pokaz slajdów jest na końcu filmu :/
Tzn. cały projekt nie składa się tylko ze zdjęć i Tu jest pies pogrzebany.
Narazie renderuje cały czas z myślą że w końcu wyrenderuje wszystkie fotki..
Odpowiedz
No to co? Owszem, będziesz miał trochę roboty, ale zrób na przykład tak - przekonwertuj wszystkie pliki na png jak mówiłem zachowując ich nazwę, następnie WYWAL z dysku te pierwotne jpg. Zamknij projekt otworz - vegas zacznie pytać o brakujące media - będziesz mu wskazywał nowy plik i kazał zastępować.
Oczywiście możesz to robić wprost z Vegasa używając reprace media, ale tak jest mniejsza szansa, ze coś pominiesz.

Odpowiedz
Właśnie tak zrobiłem że jpeg na PNG przerobiłem i w podglądzie patrze no lux widać wszystko a przy renderze ciemno.. i teraz sie w ogóle coś pogrzało bo zawsze w tym samym momencie jakie bym tam zdjęcie nie dał to go tam nie ma(takich miejsc mam 3, lecz w trzecim miejscu obrazek jest, nagle znika a mam ustawione żeby pomału znikał i potem następne zdjecie już wchodzi).
Dawałem nawet na sam wierzch i na spód no nic nie pomaga..
A dodam że po renderze w podglądzie nagle też nie widze zdjęc niektórych to gdy przestawiam w ustawieniach projektu to floating point na 32 bit to nagle widze zdjęcie i wróciwszy na 8bit dalej go widze.
Jak dla mnie to istna magia.
Tylko że nie ja jestem czarodziejem.
A prawda taka że chyba muszę przeinstalować program albo przenieść się na nowszą choć na 9 mi sie najwygodniej pracowało.. Tylko musze ten film wyrenderować jakoś ..
Odpowiedz
OK, a czy tę 9 masz uaktualnioną? W sensie do ostatniego buildu tej wersji?

Odpowiedz
Nie żadnych uaktualnień nie pobierałem. Czysta wersja, jeszcze w dodatku większość pluginów mi nie działa na x64..
Odpowiedz
To są ostatnie buildy wersji 9.
http://download.sonymediasoftware.com/cu..._32bit.exe
http://download.sonymediasoftware.com/cu..._64bit.exe

Pamiętaj o zasadzie - 64 bitowy Vegas = 64 bitowe kodeki i 64 bitowe pluginy.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości