[Efekt] Napisy
Witam.
Jestem zielony w zabawie z SV i mam do Was pytanie. Interesuje mnie efekt "przeskakujących" napisów jak w tym filmie:
. Nie wiem czy wszystko jest zrobione tak samo ale głównie zależy mi na tych momentach jak są napisy i nagle podczepia się pod niego inny, po czym kolejny wyskakuje zza niego, następnie obrót wszystkiego i pod skosem pojawiają się kolejne napisy.
Mam nadzieję, że zrozumiale sprecyzowałem pytanie.
Proszę o pomoc bo razem ze znajomymi planujemy zrobić niespodziankę dla koleżanki w postaci filmiku.
Z góry dzięki za szybką odpowiedź.
Odpowiedz
Zrobisz jak najbardziej coś takiego, temat w ciut inne formie - ale chodziło o to samo, składanie słów-obrazów, pojawiał się na forum (niestety nie pamiętam jak to się nazywało).
Ale jeśli jest zielony i do tego masz mało czasu, to nie zrobisz tego. To nie jest trudna ale dosyć żmudna i opierdliwa robota.
Temat: Track motion, pan/crop, keyframes, pluginy do napisów lub napisy w w postaci bitmap z kanałem przezroczystości.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Podobno łatwiej w AAE. Tam są jakieś specjalne pluginy do tego, czy nawet szablony. Nie wiem, bo ja takich rzeczy nie robię, ale ludzie tak tu pisali.
Odpowiedz
Dzia. No czasu mam do 24.01, niedużo ale jak się uprzeć to da radę. Największym problemem dla mnie było to, że nie znałem nazwy efektu. Bawię się SV niedługo bo aż 2 dni ale jak bym się uparł to mógłbym każdy napis ustawiać jak przylatuje i się obraca z osoba i na nowej ścieżce kolejny- tyle potrafię.
Odpowiedz
Nawet w 'czystym' AAE jest łatwiej to zrobić, z tego względu, że można tam wygodnie operować kamerą. O specjalnych do tego celu pluginach też nie mam informacji, lecz w każdym razie cała ta magia nazywana jest 'typografią' i na yt jest odnośnie tego masa tutoriali.
Odpowiedz
Bardzo mocno podziękował. Przynajmniej wiem czego szukać.
Odpowiedz

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz