XVID I AVI W SONY VEGAS POMOCY!
Wie ktos jak mogę odtworzyć fliki ypu avi. xvid lub divx w Sony Vegas? Wiem ze to było możliwe , bo kiedys tak zrobiłam ( niechcący ) i za chiny nie umiem sobie przypomieć jak... Na youtube obejrzałam pare poradników ( dotyczące ściagnięcia DVIX playera) ale niestety nie zadziałały...

Posiadam Sony Vegas 11.0 oraz Windows 7.

Błagam o pomoc :( !!!!
Odpowiedz
Przede wszystkim zainstalować potrzebny kodek.
http://www.xvid.org/Downloads.15.0.html

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Analogiczmie dla Divx... Tyle że ten jest płatny w przeciwieństwie do Xvid'a
Odpowiedz
(01-22-2013, 11:46)efix napisał(a):  Przede wszystkim zainstalować potrzebny kodek.

Zainstalowałam go i znaznaczyłam wszystkie opcje ( formaty), i nadal sony vegas nie "widzi" tych plików avi i dvix...

(01-22-2013, 11:49)mateuszszar napisał(a):  Analogiczmie dla Divx... Tyle że ten jest płatny w przeciwieństwie do Xvid'a

Czyli jest mozliwe odtworzenie go w sony vegasie?
Odpowiedz
(01-22-2013, 12:09)marshmellow napisał(a):  
(01-22-2013, 11:46)efix napisał(a):  Przede wszystkim zainstalować potrzebny kodek.

Zainstalowałam go i znaznaczyłam wszystkie opcje ( formaty), i nadal sony vegas nie "widzi" tych plików avi i dvix...

A jak ma widzieć, skoro instalujesz Xvid, a chcesz otworzyć DivX...

(01-22-2013, 11:49)mateuszszar napisał(a):  Analogicznie dla Divx... Tyle że ten jest płatny w przeciwieństwie do Xvid'a

Kodeka nie otwierasz w Sony Vegas, tylko instalujesz.
Jeśli chcesz edytować film, który jest zakodowany jakimś kodekiem, musisz mieć jego PEŁNĄ WERSJĘ (nie filmu, tylko kodeka).
To, co znajduje się w kodek-pakach, to zazwyczaj tylko biblioteki pozwalające na otwieranie filmu (dekodery), a tutaj potrzeba jeszcze kodeków...
Odpowiedz
(01-22-2013, 12:17)mateuszszar napisał(a):  

A jak ma widzieć, skoro instalujesz Xvid, a chcesz otworzyć DivX...

(01-22-2013, 11:49)mateuszszar napisał(a):  Analogicznie dla Divx... Tyle że ten jest płatny w przeciwieństwie do Xvid'a

Kodeka nie otwierasz w Sony Vegas, tylko instalujesz.
Jeśli chcesz edytować film, który jest zakodowany jakimś kodekiem, musisz mieć jego PEŁNĄ WERSJĘ (nie filmu, tylko kodeka).
To, co znajduje się w kodek-pakach, to zazwyczaj tylko biblioteki pozwalające na otwieranie filmu (dekodery), a tutaj potrzeba jeszcze kodeków...

Czyli PEŁNA wersja kodeka jest płatna tak? I generalnie mi chodzi o odtworzenie AVI,dvixa i xvid , wiem że to jest mozliwe bo kiedys mi się odtwarzał, tylko nie wiem jak to się robiło, i chodzi mi o jakis mini tutorial jak to zrobic...
Odpowiedz
(01-22-2013, 12:24)marshmellow napisał(a):  Czyli PEŁNA wersja kodeka jest płatna tak? I generalnie mi chodzi o odtworzenie AVI,dvixa i xvid , wiem że to jest mozliwe bo kiedys mi się odtwarzał, tylko nie wiem jak to się robiło, i chodzi mi o jakis mini tutorial jak to zrobic...

Mamy problemy z czytaniem.... więc dobrze. Jeszcze raz. Prościej.

1. Żeby odtworzyć plik avi zakodowany Divx'em, musisz mieć zainstalowany pełny kodek Divx (pełny Divx jest płatny).
2. Żeby odtworzyć plik avi zakodowany Xvid'em, musisz mieć zainstalowany pełny kodek Xvid (ten jest bezpłatny - efix podał link do kodeka).
3. AVI jest kontenerem. DivX oraz XviD to kodeki, którymi zakodowane są strumienie video, zazwyczaj siedzące w kontenerze AVI.
4. Żeby sprawdzić, czym jest zakodowany Twój plik AVI, dobrze jest zaglądnąć np. za pomocą MediaInfo. Dopiero wtedy będziesz miała pewność, że Twój AVI jest zakodowany Divx'em, lub Xvid'em, lub czymś jeszcze innym.
instalujesz kodek, który potrzebujesz, bo inaczej się syf w systemie zrobi.
Odpowiedz
(01-22-2013, 12:35)mateuszszar napisał(a):  
(01-22-2013, 12:24)marshmellow napisał(a):  Czyli PEŁNA wersja kodeka jest płatna tak? I generalnie mi chodzi o odtworzenie AVI,dvixa i xvid , wiem że to jest mozliwe bo kiedys mi się odtwarzał, tylko nie wiem jak to się robiło, i chodzi mi o jakis mini tutorial jak to zrobic...

Mamy problemy z czytaniem.... więc dobrze. Jeszcze raz. Prościej.

1. Żeby odtworzyć plik avi zakodowany Divx'em, musisz mieć zainstalowany pełny kodek Divx (pełny Divx jest płatny).
2. Żeby odtworzyć plik avi zakodowany Xvid'em, musisz mieć zainstalowany pełny kodek Xvid (ten jest bezpłatny - efix podał link do kodeka).
3. AVI jest kontenerem. DivX oraz XviD to kodeki, którymi zakodowane są strumienie video, zazwyczaj siedzące w kontenerze AVI.
4. Żeby sprawdzić, czym jest zakodowany Twój plik AVI, dobrze jest zaglądnąć np. za pomocą MediaInfo. Dopiero wtedy będziesz miała pewność, że Twój AVI jest zakodowany Divx'em, lub Xvid'em, lub czymś jeszcze innym.
instalujesz kodek, który potrzebujesz, bo inaczej się syf w systemie zrobi.

Dobra, ale nie o to prosiłam... Ty mi tłumaczyc w tym momencie co jest jak zakodowane, a ja bym bardziej prosiła o link do czegokolwiek co by rozwiązało mój problem z sony vegasem. Nie znam sie za bardzo na tym więc proszę o jakis konkretny link i instrukcje...
Odpowiedz
Konkretny link dał Ci efix - do pełnego kodeka XviD. Bo pisałaś, że masz AVI zakodowane Xvid.
Jeśli masz DivX, to: http://www.divx.com/
Co mam Ci jeszcze podać?
A tłumaczę dlatego, że mieszasz pojęciami. Więc, żebyś miała łatwiej, napisałem, co i jak. Widocznie nie tego oczekiwałaś. Wybacz. Ja za Ciebie pracy domowej nie odrobię.

Czego więc nie rozumiesz, albo czego wymagasz?
Nie znasz się na tym, jak sprawdzić kodek w filmie? To załącz jakiś przykładowy plik z kamery. My zerkniemy.
Odpowiedz
(01-22-2013, 23:34)mateuszszar napisał(a):  Konkretny link dał Ci efix - do pełnego kodeka XviD. Bo pisałaś, że masz AVI zakodowane Xvid.
Jeśli masz DivX, to: http://www.divx.com/
Co mam Ci jeszcze podać?
A tłumaczę dlatego, że mieszasz pojęciami. Więc, żebyś miała łatwiej, napisałem, co i jak. Widocznie nie tego oczekiwałaś. Wybacz. Ja za Ciebie pracy domowej nie odrobię.

Czego więc nie rozumiesz, albo czego wymagasz?
Nie znasz się na tym, jak sprawdzić kodek w filmie? To załącz jakiś przykładowy plik z kamery. My zerkniemy.

I ten kodek nie zadziałał, więc automatycznie to oznacza ze muszę kodek z DiviX'a zainstalowac , tak? Ale ten z kolei jest płatny zgadza się ?
Odpowiedz