New project i i renderowanie
Nakręciłem filmy frapsem (30fps, 1920x1080)
Podzieliłem go avidemuxem i złożyłem sony pro vegasem 10.
Kiedy go zapisałem film ważył 21gb(2 min) a film do tego jakoś smużył(był spowolniony).
Kiedy zatrzymałem film obraz był rozdwojony.
1.Jakich ustawień użyć w new project(chce żeby jakość była jak najlepsza,ale żeby waga była w miare) (chciałem jakośc 1080p 1920x1080)
2.Czy to wina fps? Czy nagrać z wiecej niz 30? Lepiej wiecej niż 30?
3.Opcje w rendering jakie użyć
4.jak dodać kodeki? Podajcie linki i opis jak zainstalować.
5.Jaki format polecacie?
Wiem, że napiszecie że to było milion razy wcześniej, ale zrozumcie, nie mam czasu na poiszukiwania.
Odpowiedz
Nie rozumiemy. Wczoraj o 20 zadałeś na priva dokładnie to samo pytanie. Od tego czasu myślę, znalazłbyś odpowiedź na swoje pytania parę razy i to nawet bez wychodzenia za pierwszą stronę poszczególnych działów, nawet dziś Mateuszszar podał link do aktualnych wytycznych YT.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(01-21-2013, 11:55)efix napisał(a):  Nie rozumiemy. Wczoraj o 20 zadałeś na priva dokładnie to samo pytanie. Od tego czasu myślę, znalazłbyś odpowiedź na swoje pytania parę razy i to nawet bez wychodzenia za pierwszą stronę poszczególnych działów, nawet dziś Mateuszszar podał link do aktualnych wytycznych YT.
Tak szukałem ale to co znalazłem nie dało mi oczekiwanego efektu. Jakość jest słaba i ten obraz spowolniony.
Odpowiedz
Już rozwiązałem problem ale pojawił sie klejny. Po wyrenderowaniu filmu próbuje go odtworzyć film w każdym programie ktorym odtwarzałem sie tnie (1920x1080 50fps kodek divix mpeg 4)
Odpowiedz
Ja zawsze polecam rendering do AVC (sony AVC lub MainConcept AVC).
Klatkaż - jak w projekcie / plikach wejściowych - a więc 30
Bitrate - przy 1080p ja bym dał pomiędzy 15-21. No chyba że pod yt - to 8Mbps zgodnie z wytycznymi, ale zmienny (8/8.5) + podwójny przebieg - żeby wycisnąć max jakość przy tem bitrate cie
Odpowiedz
(01-21-2013, 13:31)mateuszszar napisał(a):  Ja zawsze polecam rendering do AVC (sony AVC lub MainConcept AVC).
Klatkaż - jak w projekcie / plikach wejściowych - a więc 30
Bitrate - przy 1080p ja bym dał pomiędzy 15-21. No chyba że pod yt - to 8Mbps zgodnie z wytycznymi, ale zmienny (8/8.5) + podwójny przebieg - żeby wycisnąć max jakość przy tem bitrate cie

Aha rozumiem a skąd można pobrać sony avc mógłbyś podać link bo szukałem
A fps to 30 czy NTFC??
Odpowiedz
Sony AVC jest wbudowany w Vegasa.
Co do fps to jak wyżej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości