Tworzenie intra z fragmentów trilerów, gameplayów itp.
Cześć!
Piszę tutaj, gdyż nie mogę znaleźć poradnika w tym kierunku, nie chcę jakiegoś intra BulleT przedstawia itp. Tylko poprostu intro z fragmentów wideo nagranych z jakiejś gry. Bardzo bym prosił o pomoc, jakiś link do poradnika. Prosiłbym też o podanie jakiś stron z muzyką do intra, oraz jakie efekty, pluginy bym potrzebował.

Przykład intra:

Odpowiedz
Czekam na odpowiedź efixa ;).
Poradnik do czego? Do wycięcia paru scen i podłożenia muzyki? Ja pier....
Odpowiedz
Nie wiem jak to zrobić rozumiesz, nie naśmiewaj się jeżeli nie miałem styczności z takimi rzeczami. Jest to dla mnie nowe. Więc po prostu prosiłbym o poradniki, które nauczą mnie robić właśnie takie intro.
Odpowiedz
Ty potrzebujesz poradnika, który nauczy cię totalnych podstaw. A tak naprawdę potrzebujesz programu i posiedzenia przy nim 10 minut, ewentualnie kolejne 10 minut przy pomocy (F1). Nie wiesz jak się robi cięcia oraz wrzuca muzykę? Wow, cięcia literką S, muzykę wrzucasz przeciągając ją z folderu do programu. Wszystko. I już możesz mieć takie wypasione intro. A jak chcesz mieć totalny wypas to dodaj jeszcze tekst! Kliknij prawym na oś czasu i wybierz "Insert Text Media". I najlepiej wpisz BulleT presents.
Teraz możesz w CV wpisać montażysta oraz robić intra na zlecenie.
Odpowiedz
Haha ostatni komentarz mnie zabił :D Tak żeby nie spamować od siebie dodam, że żeby nagrać fragmenty gry możesz użyć frapsa, a jak chcesz ogarnąć podstawy to w Vegasie są dobre interaktywne tutoriale. Posiedzisz nad nimi powiedzmy z godzinę czy pół i już coś takiego będziesz w stanie zrobić. Zapoznaj się trochę z tym forum, bo podejrzewam, że za miesiąc założysz temat typu "nie renderuje się", "tnie się", "słaba jakość". Swoją drogą na forum przydałby się dział FAQ który trzeba przeczytać w celu zarejestrowania się/udzielania na forum :)
Odpowiedz
Dobra dobra, nie naśmiewaj się, renderowałem już filmy, ale w innych programach, nic mi się nie zatnie, mam dobrą maszynę.
Odpowiedz
(01-20-2013, 20:52)BullecikPL napisał(a):  nic mi się nie zatnie, mam dobrą maszynę.

No to widać, że jeszcze nie znasz Vegasa. Możesz mieć nawet maszynę z kosmosu, dla niego to nie ma znaczenia ;).
Odpowiedz
Dobra dobra, nie będę prowadził z Tobą dyskusji, dostanę jakieś przekierowania do poradników?
Odpowiedz
Nie rozumiesz, że nikt się z Ciebie nie naśmiewa, tylko chłopaki chcą Cię nakierować na właściwe tory?
Pomijam sens robienia filmików z gier, których jak nie rozumiałem, tak dalej nie rozumiem.
Jeśli chcesz się nauczyć montażu, czy obsługi samego programu (podstaw), to jak wyżej kolega napisał, w każdym vegasie jest coś takiego jak Interactive Tutorials, który pokazuje podstawowe funkcje programu.
Jak przez to przebrniesz, to będziesz "do przodu" o co najmniej miesiąc lub dwa (w porównaniu do upartych nubów, które tylko żądają aby im krok po kroku mówić, gdzie mają klikać).

Druga sprawa. Sam montaż. Dobrze jest zasięgnąć trochę wiedzy, z czym się to je.
Dla większości jest to po prostu cięcie i składanie w całość. Ale jeśli chcesz być kimś więcej, niż jednym z gimbusów wrzucających filmik na yt, o którym nawet kumple zapomną na następny dzień, to warto zasięgnąć do jakiejś literatury.
Jak dobrać ujęcia. Jak utrzymać napięcie. Co tworzy dynamikę. Jak się tworzy klimat itd.

To, że jesteś początkujący - to wiemy.
To, że chcesz zrobić filmik z gry - też.
Teraz tylko Twoja sprawa, czy będziesz chciał osiągnąć coś więcej, czy Twoje ambicje kończą się na "krótkim filmiku z napierdzielanki, z błędem w intro oraz przewaloną muzyką i pierdami w głośnikach...".
A to już Twoja sprawa. My dajemy Ci wskazówki, aby wyjść ponad ten gówniany kanon filmików z gier. Czy ty z tego skorzystasz? Zobaczymy.
Odpowiedz
(01-20-2013, 21:14)mateuszszar napisał(a):  Nie rozumiesz, że nikt się z Ciebie nie naśmiewa, tylko chłopaki chcą Cię nakierować na właściwe tory?
Pomijam sens robienia filmików z gier, których jak nie rozumiałem, tak dalej nie rozumiem.
Jeśli chcesz się nauczyć montażu, czy obsługi samego programu (podstaw), to jak wyżej kolega napisał, w każdym vegasie jest coś takiego jak Interactive Tutorials, który pokazuje podstawowe funkcje programu.
Jak przez to przebrniesz, to będziesz "do przodu" o co najmniej miesiąc lub dwa (w porównaniu do upartych nubów, które tylko żądają aby im krok po kroku mówić, gdzie mają klikać).

Druga sprawa. Sam montaż. Dobrze jest zasięgnąć trochę wiedzy, z czym się to je.
Dla większości jest to po prostu cięcie i składanie w całość. Ale jeśli chcesz być kimś więcej, niż jednym z gimbusów wrzucających filmik na yt, o którym nawet kumple zapomną na następny dzień, to warto zasięgnąć do jakiejś literatury.
Jak dobrać ujęcia. Jak utrzymać napięcie. Co tworzy dynamikę. Jak się tworzy klimat itd.

To, że jesteś początkujący - to wiemy.
To, że chcesz zrobić filmik z gry - też.
Teraz tylko Twoja sprawa, czy będziesz chciał osiągnąć coś więcej, czy Twoje ambicje kończą się na "krótkim filmiku z napierdzielanki, z błędem w intro oraz przewaloną muzyką i pierdami w głośnikach...".
A to już Twoja sprawa. My dajemy Ci wskazówki, aby wyjść ponad ten gówniany kanon filmików z gier. Czy ty z tego skorzystasz? Zobaczymy.

Rozumiem was, lecz tu nie chodzi o tworzenie krótkiego filmu, lecz o intro do niego. Intro z danej gry w której będę nagrywał misje, moje przygody z niej, coś typu "Zagrajmy w". Lecz kiedy opanuję te cięcia, dopasowanie muzyki np. do wybuchu czegoś to wtedy chcę potrafić coś więcej, montaż intra jakimiś efektami. Pozdrawiam!
PS: jaką wersję Sony Vegasa wybrać?
Odpowiedz