Tworzenie filmu
Witam,

Może głupie pytanie, ale chce to robić dobrze więc wole zapytać:)

Jak robicie jakiś film, i macie tam kilka scen które chcecie po kolei ułożyć, to jak to robicie?

W sensie czy każda scenę robicie oddzielnie i potem wklejacie po kolei czy na bieżąco doklejacie kolejne sceny aż powstanie całość ?
Odpowiedz
sceny dzielisz już nagrywając film kamerą a w programie tylko dodajesz efekty itp,, jak pogrzebiesz dłużej to znajdziesz sposób na dzielenie klipów.one się same układają po kolei
Odpowiedz
No tak ale te sceny obrabia się po kolei w jednej ścieżce tak ?
Odpowiedz
do video i do dzwieku masz osobna ściezke do efektów zrób kolejna wstaw je nad montowanym filmem bo innaczej program ignoruje
Odpowiedz
Dzieki :)
Odpowiedz
Dziwne pytanie i trochę nieprecyzyjna odpowiedź. Filmując już powinieneś wiedzieć jak to zmontujesz. Sceny układasz po kolei a to czy na jednej ścieżce czy wielu zależy od tego jakie operacje na video/audio robisz. A efekty to nie tylko animacje ale też ingerencja w video które się edytuje więc nie zawsze ustawia się na ścieżce wyżej.
Odpowiedz
No wiem, ale mam kikla scen których nie planowalem potem w nic łączyć i teraz to robie. Każdą scene troche skracam coś tam dodaje, i potem następna. I Pytanie moje brzmi czy każdą scene po obróbce zapisywać u potem łączyć w jedno czy od razu ustawiać po kolei te sceny na tej ścieżce ?
Odpowiedz
Od razu ustawiaj, po co sobie utrudniać.
Odpowiedz
Przecież on pyta o metodykę pracy.
Odpowiadam: każdy ma własną metodykę pracy.
Jedni np. wolą montować do muzyki a inni wolą komponować do montażu.

Cytat:W sensie czy każda scenę robicie oddzielnie i potem wklejacie po kolei czy na bieżąco doklejacie kolejne sceny aż powstanie całość ?
Ja tak robię przy dużych projektach, ale nie jest to ułatwienie a utrudnienie. A robię tak by odciążyć komputer.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz