Efekty
Witajcie mam pewien problem. Chodzi o to, aby zrobić kilka pływających zdjęć, jak zrobić ruch kamery i jak zrobić aby któraś litera z dowolnego wyrazu powiększyła się ale reszta nie, np pIes litera I zostaje powiększona.
Odpowiedz
Nauczycielem to nie zostaniesz ;D Wyjaśnij dokładniej o co Ci chodzi.
Odpowiedz
Tę literę, którą chcesz powiększyć, zrób na osobnym tracku.
Odpowiedz
Nauczycielem nawet nie zamierzam:
*pływające zdjęcia (chciałbym dodać kilka zdjęć które falowały by na ekranie i zmieniały się co kilka sekund; jeżeli nie da rady zrobić takiego efektu to aby był podobny)
*ruch kamery ( jak zrobić aby kamera była przybliżona/oddalona i wykonywała ruchy typu w dół/ góre itp.)
*zabawa wyrazami (z jednego wyrazu powstaje drugi;przestawianie liter w wyrazie;zostaje powiększona tylko jedna litera z wyrazu np. koT i litera T zostaje powiększona reszta nie)

mateuszszar Wiem że można tak ale co wtedy zrobić jak wyraz jest długi a ta litera ja w środku.

Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Tak samo.
Nie rozumiem problemu.

Albo używasz zaawansowanego titlera, gdzie możesz animować i kontrolować dowolną literę, albo standardowej tytularki, ale wtedy musisz rozbić wyraz na dwie odrębne warstwy. W jednej (tej, która będzie stała), zostawiasz wyraz, ale bez tej jednej litery (dodajesz w jej miejsce odstęp). Na drugiej warstwie dajesz jedną literę, z którą robisz co chcesz - powiększasz, pomniejszasz, animujesz itd.
Jeśli litera powiększając się, ma rozepchać pozostałe litery, musisz zastosować klatki kluczowe... i znowu, albo będziesz dłubał w tytularce, albo rozbijesz wyraz na dwie części - przed literą która się powiększa oraz za literą... (czyli masz trzy warstwy: litera, część wyrazu przed..., część wyrazu za...).
Teraz możesz dowolnie rozsuwać w trakcie powiększania litery (oczywiście konieczne jest zastosowanie klatek kluczowych oraz odpowiedni synchron wszystkiego). Kluczowanie znajdziesz pod frazą "keyframe".
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź na jedno z moich pytań. Może wiesz jak zrobić te pływające/falując zdjęcia, ponieważ jest mi to bardzo potrzebne. Mam jeszcze jedno pytanie może wiesz jak zrobić wpisywanie w wyszukiwarce tak jak jest na tym filmiku
Odpowiedz
Nagrać jak wpisujesz? Co za problem?
Odpowiedz
(01-19-2013, 21:12)FreeQ napisał(a):  Nagrać jak wpisujesz? Co za problem?

ale mi nie chodzi o nagranie tylko czy da rade takie wpisywanie z dźwiękiem i pojawianiem się haseł zrobić w sony vegas?
Odpowiedz
Da rady. Tytularką z kluczowaniem opcji wpisywania, żeby mieć poszczególne litery dodawane w czasie..
Odpowiedz
Tyle, że nagranie jest o wiele łatwiejszym sposobem. Dźwięki "klikania" potem synchronizujesz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości