Czarny ekran przy renderowaniu kiedy używam Pan/Crop
Cześć

Posiadam wersje Sony Vegas 12 PRO, podejmuje się prostej obróbki video, moje źródło to bitmapy, w momencie gdy w byle jaki sposób edytuje taki film w pan cropie, obrócę kamerę czy przybliżę, w preview wszystko widać ok, a przy renderowaniu jest czarny obraz.

Przy PanCropowaniu zwykłego tekstu problem nie występuje.

Jestem amatorem jeżeli chodzi o sony vegas, szukałem problemu, ale znalazłem tylko podobne do swojego, rozwiązania jednak nie pomogły

Posiadam Windows 8 64BIT

Prosiłbym o wsparcie
Odpowiedz
Spróbuj na Vegas Pro 11 (build 701).

a.... i ważne. Nie zapomnij zaraportować do Sony ten błąd. Być może jest to błąd wersji, który (jeśli ktoś im zgłosi) zostanie naprawiony w następnych wersjach.
Odpowiedz
Nom, ale może jeszcze spróbować coś wcześniej, i jak spróbować na wersji wcześniej, skoro licencje mam na dwunastkę, ponadto czy projekt będzie kompatybilny?

Naprawdę nikt nie miał podobnego problemu?

Może to gdzieś w ustawieniach projektu, których po prostu nie znam?

Dzięki za pomysł, ale jeżeli możliwe to prosiłbym o jeszcze jakieś inne wskazówki

Dodam że przy ustawieniach preview na best full także jest czarny obraz
Odpowiedz
Projekty wstecznie nie są kompatybilne niestety.
Jak renderujesz? Jak masz ustawiony projekt? Jakieś efekty?
Odpowiedz
Renderuje do MPG bo korzystam z CUDA, zresztą przed końcowym renderingiem to jeszcze długa droga, ponieważ chce wszystko skończyć, jednak próbowałem do MP4, WMV oraz AVI, jest ta sama sytuacja.

Efekty, nie wiem czy można to tak nazwać, nie korzystałem w tym klipie z żadnego FX jeszcze, jedynie 2 punkty na timeline w pan cropie, oraz parę warstw wyżej mam podkłady / tekstury ustawione w przeźroczystość jednak wydaje mi się że to bez znaczenia bo gdy przesuwam klip w miejsce gdzie nie ma nic, prócz tego jednego klipu problem dalej występuje

Ustawienia projektu :
[Obrazek: 39673589239825364007.jpg]

Bitmapy są w rozdzielczości 1280x720
Odpowiedz
Cześć

Nie znam bezpośredniego rozwiązania problemu, ale obchodzę go w ten sposób iż renderuje najpierw kawałek klipu bez pan cropów do uncompressed avi, po czym ponownie importuje taki klip do projektu, mogę wtedy już bez ograniczeń manipulować pancropem.

Temat wydaje mi się do zamknięcia, chyba że ktoś w przyszłości będzie znał rozwiązanie.
Odpowiedz
(01-18-2013, 21:07)mateuszszar napisał(a):  Spróbuj na Vegas Pro 11 (build 701).

a.... i ważne. Nie zapomnij zaraportować do Sony ten błąd. Być może jest to błąd wersji, który (jeśli ktoś im zgłosi) zostanie naprawiony w następnych wersjach.

Żałosne. Ktoś nabył program PRO do pracy zarobkowej (chyba to oznacza PRO), a tutaj rada typu: zaraportuj, to może za kilka miesięcy ukaże się poprawka. Tak jak pisałem wcześniej, każdy nowy klient SCS kupujący vegasa, zostaje nabity w butelkę na parę tysi. Ten program po prostu w ogóle nie działa. Proponuję złożyć reklamację w KSK i zażądać zwrotu kasy za to łajno, po czym zakupić EDIUSA i po kłopotach. Taka operacja na pewno potrwa krócej niż czekanie na poprawkę z SCS-u , której tak szybko nie będzie, bo wiadomo o co chodzi. Poprawki kolego nie doczekasz się, ponieważ SCS bankrutuje. Do końca 2013 i finito. Dodam, że żadna reklamacja też nie zostanie uwzględniona , bo KSK Ciebie oleje jak zawsze. Ale jak wyczerpiesz drogę reklamacyjną, to możesz do sądu wystąpić. Kupuj kolego inny soft, bo nic z tego nie będzie. Ja już tak zrobiłem. Teraz mam inny komfort życie i mogę liczyć na program.
Odpowiedz
No to co tu jeszcze robisz trollu? To właśnie przez takie pieprzenie jak Twoje ten soft jest jaki jest. Jasne, że zgłoszenie problemy do Sony nie działa jak telefon do BOKu w kablówce, gdzie przyjdzie pan monter i naprawi.
Ale przez to, że ludzie nie zgłaszają takich błędów dla Sony tę błędy zwyczajnie nie istnieją. I tak, prawda KSK też tu nie pomoże, albo pomoże w ograniczonym stopniu, ponieważ są w zasadzie tylko sprzedawcą i pomogą w zasadzie tyle, ile sprzedawca samochodu w przypadku firmowej usterki skrzyni biegów.
Wielokrotnie mówiłem - nie ma trupa - nie ma zbrodni.
Z tego forum na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które deklarowały, że próbowały uzyskać pomoc od SCS. Reszta ma to totalnie w dupie, "bo i tak nic nie da".
Jeżeli sam nie chcesz pomagać ogarnąć tej kuwety to nie szczaj do niej a o ile mnie pamięć nie myli, to zgodnie z prawem polskim, nawet bez uciekania się do sądu, jeżeli usterka (a tak wg Ciebie jest) wciąż występuje to możesz uzyskać zwrot gotówki skoro nie ma możliwości wymiany towaru na wolny od wad.
Podsumowując - jeżeli nie jesteś ani miłośnikiem, ani użytkownikiem to mówiąc krótko - nie truj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz