Edycja tylko dźwięku w gotowym filmie
Witam, czy jest możliwa sama edycja dźwięku, bez renderowania całego filmiku? Tzn. filmik już mam gotowy, wyrenderowany, ale w niektórych jego momentach chcę zmienić dźwięk. Jest to możliwe bez ponownego mielenia całego kawałka?
Odpowiedz
Jeśli robisz DVD lub BluRay - to tak. Możesz mieć osobne strumienie (a nawet jest to wskazane).
Jeśli robisz film na potrzeby YT, to musisz zdemuxować istniejący klip AVCHD (wyciągnąć strumień video), a następnie podłożyć aktualny - poprawny; dźwięk, muxując razem do M2TS (na przykład).
Podmianę ścieżki oczywiście możesz zrobić za jednym razem (wrzucasz klip do TsMuxera, dodajesz następnie nowy dźwięk, wybierasz strumienie które mają być w nowym klipie -> muxujesz).
Odpowiedz
Trochę źle wytłumaczyłem. Filmik już mam wyrenderowany, oryginału nie posiadam. Wrzucę to na YT. A dokładnie zależy mi tylko i wyłącznie na wycięciu dźwięku w dwóch miejscach, tak po 5-10s każdy. To wszystko. Może być wyciszenie zupełne, w tych momentach
Odpowiedz
To musisz zrobić dokładnie tak samo, jak napisałem, tyle że to, co nazywam poprawnym dźwiękiem, to wyciągnięty strumień z tego renderingu, który masz - odpowiednio poprawiony (wyciszone miejsca, plus ewentualne jakieś dogrywki/wstawki, żeby nie było dziury).
Odpowiedz
Nie rozumiem nic z tego co piszesz Mateusz.
Nie łatwiej wrzucić ten wyrenderowany filmik do Vegasa, zaznaczyć ścieżkę dźwięku, wcisnąć U aby oddzielić od siebie video z audio i przerobić dźwięk tak jak się chce? Po wszystkim ponownie wyrenderować i gotowe. Czy może nie o to chodzi?
Odpowiedz
Podstawowe pytanie brzmiało: "Jest to możliwe bez ponownego mielenia całego kawałka". Odpowiedź- w większości przypadków w Vegasie nie.
Dlatego zwykle robi się tak jak napisał Mateusz - rozdzielasz dźwięk a potem zaplatasz ponownie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ok mateuszszar, tylko trochę nie rozumiem jak to zrobić :). Mógłbyś bardziej łopatologicznie wytłumaczyć, jakie programy itd.?
Odpowiedz