efekt kwadratu
Witam wszystkich.
Mam pomysl na fajny dodatek do filmu ale potrzebuje pomocy bardziej doswiadczonych osob. A wiec przejde do rzeczy. Czy jest mozliwosc w SV aby... Tak najprosciej ujmujac by kwadrat stopniowo sie pojawial... Tak to moge ujac. ;p Dodam ze nie wchodzi w rachube przesuwajace sie linie nalozone na niego poniewaz tlo nie jest jednolitego koloru. W AAF jest taki efekt... Ale mnie na niego nie stac. Zeby bylo jasne. Chodzi mi o taki efekt tworzenia kwadratu jak na poczatku filmu.
Odpowiedz
Na upartego da radę, ale strasznie dużo zabawy z maskowaniem i track motion. No, ale jak ci na tym zależy to nie powinno być problemu :) Na początku musisz stworzyć taki kwadrat który importujesz do Vegasa i odsłaniasz za pomocą właśnie maskowania. Jeśli chcesz te wyskakujące kółeczka na rogach to je również musisz stworzyć, odpowiednio umiejscowić i zrobić zwykły fade out fade in. Potem to wypełnienie również odsłaniasz za pomocą maskowania, te kropeczki naokoło poruszasz za pomocą track motion, również robisz zwykłe wejście i wyjście. Potem całość (ten kwadrat z wypełnieniem) obracasz (track motion albo event pan/crop, ja wybrałbym to drugie). Następnie pomniejszasz całość (tutaj zabawa z klatkami kluczowymi, w zasadzie tak jak wcześniej). Pomniejszasz do momentu aż będzie małych rozmiarów. W tym momencie kopiujesz ten prostokącik tak żeby były dwa na sobie i za pomocą track motion je rozsuwasz na boki. Potem obracasz je w wiadomy już sposób (tu może być ciężko wyznaczyć im taką trasę po okręgu, dużo zabawy). Dalej z tymi kółeczkami zasada jest taka sama jak już tłumaczyłem. No niby trochę roboty jest, ale też nie przesadzajmy, wierzę w ciebie :)

UP: Coś takiego zrobiłem w kilka minut bez zabawy w maskowanie tylko samymi przejściami typu Clock Wise, czy Zoom. Obrazki w Paincie.

Odpowiedz
Mi to zaleło troche wiecej czasu... Ale pordziłem sobie jakos z tym. Na szczescie maske da sie przesunac w dol wiec klatka po klatce jakos wyszło, potem 4 kopie z odwroceniem i juz kwadrat zrobiony (bo z nim mialem problem najwiekszy ;p ). Ale dzieki za odpowiedz. Temat do zamkniecia.
Odpowiedz
Jak mogę ci poradzić, to spróbuj tutaj używać przejść, a nie maskowania. Będzie szybciej, a efekt taki sam :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości