[Efekt] Przygniatające logo
Witam, w temacie montowania filmów nowicjuszem nie jestem, zawsze, gdy czegoś nie umiałem radziłem sobie metodą prób i błędów, ale teraz przydałaby mi się pomoc. Chciałbym wykonać w filmie coś takiego, że spadające z góry logo "przygniata" nagranego wcześniej aktora. W sumie nie wiem, jak można to inaczej wytłumaczyć. Nie wiem też kompletnie jak się za to zabrać, są potrzebne jakieś pluginy, czy coś w tym stylu?
Odpowiedz
Nie - dla napisu samo wejście typu przylot od góry ekranu, z aktorem będzie trochę gorzej, bo najłatwiej i najlepiej byłoby nagrać go na greenscreenie, wykluczować tło, podłożyć inne, a samego aktora usunąć w odpowiednim tempie spod napisu za pomocą Track Motion (a w zasadzie to nie wiem, czy nie wystarczyłoby przejście takie jak do napisów odpowiednio z nimi zsynchronizowane). Mam nadzieję, że dobrze w ogóle zrozumiałem o co ci chodzi :)
Odpowiedz
Ja sądzę, że wystarczy tylko pomyśleć i wszystko co jest potrzebne masz już w Vegasie. Po pierwsze trzeba nagrać odpowiednio scenę - na przykład aktor w planie amerykańskim (od kolan w górę) w momencie kiedy ma ten napis spadać musi odpowiednio upaść w dół (tak, żeby nie było go widać) - na przykład szybkie kucnięcie i przewrót w bok.
Teraz w Vegasie przy pomocy wspomnianego track motion nakładasz spadające logo, ale musisz odpowiednio dobrać prędkość i moment spadania aby aktor rozpoczynał kucanie wtedy gdy logo będzie "dotykało" jego głowy. Po tym momencie już logo może nawet nieznacznie przyspieszyć spadanie. Tu już więcej nie podpowiem, bo reszta to ćwiczenia i sam będziesz musiał ileś prób wykonać aby otrzymać zadowalający rezultat. Dla spotęgowania wrażenia możesz jeszcze raz użyć track motion (tym razem na całości) aby potrząsnąć całym materiałem w momencie "upadku na grunt" loga.
Odpowiedz
O, dzięki za odpowiedź, faktycznie, pobawiłem się trochę na różnych głupotach i to z track motion może się udać. No nic, dziena jeszcze raz, jakby coś, będę się odzywać. Pozdrawiam
Odpowiedz