obiektyw do canon 600d
Może ktoś doradzić w temacie wyboru obiektywu do canona 600d?
Na dniach mam zamiar dokonać zakupu właśnie tego aparatu,tylko nie potrafie się zdecydować na obiektyw.Link do porównywarki obiektywów z interesującymi mnie dwoma modelami-porównanie obiektywów
największymi różnicami w tych modelach jest chyba to że sigma jest wyposażona w stabilizacje a tamron nie.Oraz to że Sigma ma AF napędzanego ultra dżwiękowo, przez co jest bardzo cichy w pracy.To w wideo chyba duża zaleta.No właśnie i tu nasuwa mi się kolejne pytanie...Czy mimo tego że canon600d nie jest wyposażony w autofokusa będe mógł z niego korzystać przy nagrywaniu filmów? dzięki temu że jest on wbudowany w obiektyw??No i jak to jest z tą stabilizacją w obiektywie sigmy?czy ta funkcja jest używana w trakcie kręcenia filmów czy to tylko bajer dla foto?
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
(01-06-2013, 22:02)beente napisał(a):  Czy mimo tego że canon600d nie jest wyposażony w autofokusa będe mógł z niego korzystać przy nagrywaniu filmów? dzięki temu że jest on wbudowany w obiektyw??

Niestety ale nie
(01-06-2013, 22:02)beente napisał(a):  No i jak to jest z tą stabilizacją w obiektywie sigmy?czy ta funkcja jest używana w trakcie kręcenia filmów czy to tylko bajer dla foto?
Jak najbardziej zwłaszcza podczas filmowania z reki,stabilizacja się przyda
i następny plus dla sigmy,ale tego wyboru musisz dokonać sam.
A jak chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o filmowaniu dslr,zapraszam na forum videodslr.pl.
Odpowiedz
Szkoda że ten AF nie ogarnie w 600d.Tak więc sigma chyba odpada bo tania jak dla mnie nie jest,a podejrzewam że to głównie przez ten napędzany ultradżwiękiem AF.No i jak piszesz że stabilizacja się przydaje to poszukam czegoś tańszego z podobnymi parametrami i stabilizacją ale bez zbędnego mi w kręceniu autofokusa.

A co do tego forum videodslr.pl. to mam jakiś problem z rejestracją.Tzn.zarejestrowałem się tam ale od dwóch dni nie przysyłają mi linka aktywacyjnego.Klikałem wyślij ponownie ale zero reakcji.A żeby sie skontaktować z administratorem to trzeba mieć konto.
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
Cytat:Sigma ma AF napędzanego ultra dżwiękowo, przez co jest bardzo cichy w pracy.To w wideo chyba duża zaleta
Jeśli wydaje Ci się, że COKOLWIEK będziesz w stanie zrobić z lustrzanką przy filmowaniu AUTOMATYCZNIE to się zdziwisz :)

Cytat:Szkoda że ten AF nie ogarnie w 600d.
Nie ogarnie W OGÓLE w ŻADNEJ lustrzance. Pocieszę cię.
Rozchodzi się o sam system działania Autofocusa polegającego na wykrywaniu kontrastu.
To niestety nie jest kamera.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ja bawiłem się swego czasu sony alfa 37 (chyba, teraz nie pamiętam dokładnie). Ale to jeden z nowszych modeli (brat sobie kupił pół roku temu).
Zapiąłem nawet swoją sigmę (AF sterowany przez body, bez własnego napędu).
AF nawet sobie radził. Nie jakoś rewelacyjnie, ale potrafił śledzić poruszającą się postać w kadrze. Faktem jest, że to najniższy model, a sam obiektyw też nie jest jakiś super. Aparat kosztował chyba 2200 a obiektyw - używany na allegro kosztował mnie mniej więcej 200zł.
Sam miałem zamiar kupić coś takiego, ale u mnie dyskwalifikacją jest limit ciągłego nagrywania, ustalony odgórnie na 30minut (dokładnie 29min 59s). Aby kręcić dalej, trzeba ponownie wcisnąć spust, co w moim przypadku nie jest możliwe (nie mam dostępu przez ponad godzinę musi się kręcić bez obsługi).
Odpowiedz
Znalazłem do mojego zestawu takie szkło-link
Czy ktoś widzi w specyfikacji tego obiektywu coś co by przemawiało za tym żeby jednak wybrać coś innego??przypominam że ma być używany w canon 600d i że jego cena 1600zł to jest max kwota jaką moge przeznaczyć na obiektyw w moim zestawie.
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
Ja powiem tak. Chciałbym go mieć z 3-ch powodów:

1. ma stabilizację obrazu
2. ma STAŁE ŚWIATŁO na całej rozpiętości ogniskowych!!!!
3. ma przysłonę minimalną rzędu 2.8

Wytłumaczę Ci dlaczego...

Ja dotychczas nagrywałem wszystko na CIEMNYM obiektywie 3.5, a gdy potrzebowałem dostać mniejszą głębię ostrości na ujęciach to musiałem zwiększać ogniskową i tym sposobem ze światła odbieranego przez przysłonę rzędu 3.5 dostawałem na przykład przysłonę 6.0 - a więc obraz mimowolnie się przyciemniał z racji zmniejszenia otworu przysłony. W zamian miałem więc małą głębię ostrości (filmlook) ale albo za ciemny obraz, albo jeśli go skorygowałem zwiększeniem ISO to dostawałem szumy na ekranie i ujęcia traciły na jakości. Także ten Twój wybór premiują te trzy rzeczy z czego najbardziej by mnie cieszyło to stałe światło (na każdej ogniskowej masz 2.8 kiedy ja na ogniskowej rzędu 50mm w swoim Tamronie dostaję np. wartość 8.0 i jest totalna ciemnota. No ale znowu ja mam rozpiętość ogniskowych 18-200 a nie 18-50!!! Zawsze jest coś za coś). Taki wiec obiektyw jaki przentujesz jest fajny z racji tego, że możesz filmować wszystko JEDNYM obiektywem bez niepotrzebnego przepinania.
Ja teraz zrobiłem tak, że do tego co mam (jest bardzo uniwersalny, i do zdjęć i do filmowania, gigantyczna rozpiętość ogniskowych - więc mi sie podoba z tego względu jakikolwiek by nie był do FILMOWANIA) dokupiłem 50-tkę. I powiem Ci, że ten obiektyw 50mm bije WSZYSTKO inne na głowę, a kosztuje 400 złotych. Uzyskasz nim zniewalającą plastykę obrazu, lepszą niż w tym Tamronie. Jeśli myślisz o filmlooku to TYLKO ten obiektyw 50mm co sprzedaję. Serio, to tak oczywista mechanika pracy, że każdy ją stosuje.
Więc nie wiem czy nie lepiej wybrać sobie jakiś inny obiektyw jeśli zależy Ci na filmlooku. Kupiłbyś 50mm za 400 złotych i 1200 zostanie Ci na kolejny obiektyw. Choć nie ukrywam, że myślałem o tym Twoim ale bez stabilizacji obrazu. Też chciałbym mieć z racji STAŁEGO ŚWIATŁA jakie ma.
Oczywiście filmowałem też rarytasami 35mm ze światłem 1.4 http://bunch.laohost.net/plugins/content...9lPTE=.jpg ale są to zabawki takie, które już niestety są zbyt drogie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(01-06-2013, 23:40)beente napisał(a):  A co do tego forum videodslr.pl. to mam jakiś problem z rejestracją.Tzn.zarejestrowałem się tam ale od dwóch dni nie przysyłają mi linka aktywacyjnego.Klikałem wyślij ponownie ale zero reakcji.A żeby sie skontaktować z administratorem to trzeba mieć konto.

nie musisz się rejestrować wystarczy poczytać,jest tam wiele pożytecznych rzeczy, sam wiele się nauczyłem z tego forum ,wiec polecam dla wszystkich filmujących lustrzankami
Odpowiedz