Dziwny problem z czcionkami
Witam
Mam zainstalowane w windowsie kilkadziesiąt czcionek. Sony Vegas oczywiście również je widzi. Problem polega na tym, że gdy zaznaczam tekst i zmieniam czcionkę, to w panelu do edycji Sony Titles & Text czcionka zmienia się tak jak ja chcę, lecz w oknie podglądu nadal widzę pierwotną czcionkę (chyba Arial). Co może być przyczyną i jak usunąć ten błąd. Instalowałem czcionki przez prawoklik i polecenie "instaluj"

dziękuję i pozdrawiam
amundsen

Sony Vegas Pro 11.00
Windows 7
Odpowiedz
Ale zawsze tak widzisz? Ona z opóźnieniem się nie poprawia?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
też od razu pomyślałem o klatkach kluczowych. No nie? :)
Odpowiedz
Tutaj Cię zaskoczę bo nie. Z własnego doświadczenia wiem, że zanim jakakolwiek nowa zmiana wprowadzi się w oknie podglądu muszę czekać czekać i czekać w tym ProTitler. A jak edytuję już istniejący tekst za sprawą wydłużenia czasu, to trzeba po zmianach jeszcze "zastosować zmianę do całości klipu" - taka ikonka w prawym górnym rogu do wciśnięcia. No i pomyślałem, że może ten jegomość ma:
1. gorszy komputer niż ja (także jeszcze więcej musi czekać na zmianę)
2. ustawiony dodatkowo podgląd na "BEST".

I to mu muli. Ja też wyjątkowo długu czekam tylko przy dodawaniu tekstów w ProTitlerze. Czekam i czekam aż zmiany się zastosują i zobaczę je w podglądzie. Pomyślałem więc, że może na tym polu coś nie gra. Bo jakoś dziwne aby każda czcionka wyglądała tak samo na ekranie.
Odpowiedz
A wyłącz cień. Zobacz, czy teraz muli :) (to już chyba przerabialiśmy na dodatek - razem ;)
Cień możesz dołożyć w pluginie, lub choćby w Motion Track... Płynność będzie o niebo lepsza, nawet przy Twoim komputerze.
Odpowiedz
Myślę że nie mam wolnego kompa:
Procesor i7, 8 Gb RAM
Poza tym, przy niektórych czcionkach ten problem występuje a przy niektórych nie
Odpowiedz
A to, co pisaliśmy wyżej? (klatki kluczowe, cienie itd.)
Odpowiedz
Mateusz ale domyślnie przecież nie ma cieni.
Odpowiedz