płynne spowolnienie video
Witam. chciałbym się dowiedzieć jak uzyskać płynny slow motion w filmikach z gier? czym więcej fps podczas nagrywania tym płynniejszy slow?
Odpowiedz
Dokładnie tak :) np. na materiale zapisanym w 25kl/s nie uzyskasz płynnego spowolnienia bez dodatkowych wtyczek (a i z nimi nie wiem jak to wyjdzie), pliki w 50kl dają ładne dwukrotne spowolnienie, 100fps czterokrotne itd.
Odpowiedz
Co do technicznego aspektu, płynne spowolnienie uzyskasz manipulując krzywą Velocity.
Tworzysz dwa punkty, pierwszy zostawiasz na 100%, wartość drugiego ustawiasz na tyle ile chcesz, ale nie mniej niż 1%.
Odpowiedz
I co ważne - "disable resample", żeby uniknąć ghostów, w miejscu, gdzie chwilowa ilość klatek w materiale nie zgadza się z tą ustawioną w projekcie ;)
Odpowiedz
dzięki wielkie panowie. już wszystko rozumiem :) jeszcze jedno pytanie dotyczące dźwięku, nie wiem czy to jest jakiś dodatek czy vegas coś takiego posiada, chodzi o moment z 1:05 i 1:38
dźwięk jest jakby z tyłu, wyciszony i jakby "przykryty" bassem. wiecie jak coś takiego uzyskać?
Odpowiedz
Oglądałem kiedyś tutorial twórcy właśnie tego fm, odnośnie właśnie tego efektu :)

Jedynym problemem jest brak możliwości pozyskania tych dźwięków. Tzn. możliwość może i jest, ale musisz poszukać na własną rękę.
Odpowiedz
zrozumiałem. dzięki za pomoc, trzymajcie się
Odpowiedz