Problem z wklejeniem twarzy
Witam serdecznie wszystkich.
Postanowiłem wraz ze znajomymi, że jednemu z naszych kolegów na urodziny zrobimy śmieszny filmik z jego twarzą wklejoną do różnych znanych motywów. Wykonanie spadło na mnie, a że jestem zielony, to nie za bardzo się na tym znam

Mój problem polega na tym, że gdy chcę przesunąć już gotową, obrobioną twarz znajomego na właściwe miejsce na filiku to mogę ją przesuwać do pewnych granic, które są dosyć niewielkie, a później owa twarz znika. Czy ktoś mógłby mi pomóc jak zwiększyć ten obszar i czy w ogóle się da?

Serdecznie dziękuję.
Odpowiedz
Najprościej - zmieniaj w Track Motion, a nie w Pan/Crop.
W Pan.Cropie musiałbyś zmienić wielkość okna, żeby pokrywało się z oknem projektu (przypuszczam, że film jest panoramiczny, a głowa - bardziej prostokąt ustawiony w pionie...). Możesz jeszcze spróbować zmienić ten obszar w pan/crop, jednak uważam, że łatwiej i szybciej poradzisz sobie w Track Motion.

Tak czy inaczej, sporo ręcznego dopasowywania, klatki kluczowe itd.
Odpowiedz
(01-05-2013, 15:52)mateuszszar napisał(a):  Najprościej - zmieniaj w Track Motion, a nie w Pan/Crop.
W Pan.Cropie musiałbyś zmienić wielkość okna, żeby pokrywało się z oknem projektu (przypuszczam, że film jest panoramiczny, a głowa - bardziej prostokąt ustawiony w pionie...). Możesz jeszcze spróbować zmienić ten obszar w pan/crop, jednak uważam, że łatwiej i szybciej poradzisz sobie w Track Motion.

Tak czy inaczej, sporo ręcznego dopasowywania, klatki kluczowe itd.

No właśnie tutaj jest pewien problem bo głowa w ogóle nie reaguej na przesuwanie jej w Track Motion, kompletnie nic, a z początku ta opcja działała, podejrzewasz może co jest tego przyczyną?
Odpowiedz
Tak.
Operujesz na innej klatce kluczowej (keyframe), a podgląd leży na innej :)
Wciśnij synchronizację kursora z podglądem, i będzie git. Przy okazji zwracaj uwagę na punkt, którym manipulujesz (w oknie Track Motion na dole masz taką małą oś czasu - timeline, na której znajdują się punkty - keyframe (klatki kluczowe)).
Odpowiedz
(01-05-2013, 16:19)mateuszszar napisał(a):  Tak.
Operujesz na innej klatce kluczowej (keyframe), a podgląd leży na innej :)
Wciśnij synchronizację kursora z podglądem, i będzie git. Przy okazji zwracaj uwagę na punkt, którym manipulujesz (w oknie Track Motion na dole masz taką małą oś czasu - timeline, na której znajdują się punkty - keyframe (klatki kluczowe)).

Czy chodzi o tą funkcję?
http://img233.imageshack.us/img233/9586/klosmo.jpg
Jeżeli tak, to niestety nie pomaga. Wybacz, że tak trudno będzie mi to wytułumaczyć, nie miałem styczności z tego typu rzeczami wcześniej ;D ale jeszcze raz dzięki za pomoc.
Odpowiedz
A nie widzisz, że punkty leżą na osi "2D Glow", która swoją drogą jest wyłączona (odptaszkowana z lewej strony).
Zrób takie same klucze, ale dla osi najwyższej "Position", i będzie git! :)

"2D glow" służy do czegoś innego.
Odpowiedz
(01-05-2013, 16:38)mateuszszar napisał(a):  A nie widzisz, że punkty leżą na osi "2D Glow", która swoją drogą jest wyłączona (odptaszkowana z lewej strony).
Zrób takie same klucze, ale dla osi najwyższej "Position", i będzie git! :)

"2D glow" służy do czegoś innego.

JEZU udało się, teraz jak na to patrzę, to było takie oczywiste :D dziękuję ci serdecznie dobry człowieku!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości