Problemy z plikami ts.
Witam

Mam nagrany film z dekodera DVB-t w jakości HD. Problem polega na tym, że pliki składowe filmu są w formacie ts.
Wygenerowany został katalog RECORD, a w nim pliki w następującym układzie:
000.dvr
000.ts - 3,81GB
001.dvr
001.ts - 1,56GB
info3.dvr.

Pytanie jest następujące - czym połączyć te dwa pliki ts w jeden?
I druga sprawa - na jaki format to później przerobić, bez zbyt dużej utraty jakości, aby można było odtworzyć na sprzęcie (telewizorze), który nie czyta ts-ów?
No i jeszcze kolejna rzecz - dlaczego Vegas nie może ich otworzyć?
W załącznikach podpięłam pliki z mediainfo.

Kombinowałam trochę w programie Avidemux. Wprawdzie przerabia mi ts-y na mp4 czy na mkv, ale każdy z osobna. Problem połączenia pozostał.

A może istnieje całkiem inny sposób na rozwiązanie tej zagadki?
Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Załączone pliki
.txt   001-ts.txt (Rozmiar: 40.2 KB / Pobrań: 191)
.txt   000-ts.txt (Rozmiar: 40.21 KB / Pobrań: 168)
Odpowiedz
Przecież to AVC :)
Weź TsMuxer, i przemuxuj do M2TS.

TsMuxer również sklei do w całość.

A do Vegasa, również M2TS, albo Demux (dostaniesz video w *.264 (które Vegas czyta), oraz dźwięk (*.ac3 który trzeba przepuścić ponownie do .ts).
W zasadzie nie wiem, czemu Vegas Ci nie widzi TS'ów?
Odpowiedz
Więc tak:
- przemuksowałam te dwa pliki do m2ts, połączyłam je w tym programie, ale po pierwsze mam złe synchro, po drugie na łączeniu występują takie dziwne artefakty. Aha, to złe synchro występuje już po przemuksowaniu plików ts do m2ts.
Pomijam już fakt, że niestety mój vegas nie czyta również i tych plików.

Zrobiłam również wariant "Demux", ale tu jest to samo - vegas nie chce otworzyć pliku video.
Już nie wiem co jest grane, nic nie działa. Vegas 11 i 12 64-bitowy, kodeki tylko te które są niezbędne czyli Xvid, Xvid-MPEG4 i pakiet LAV Filters 0.53-x64.
Czy da się to jakoś rozwiązać?
Odpowiedz
masz jakiegoś małego sampla, żebym rzucił okiem? Może po prostu plik jest tak dziwacznie stworzony, że jest nie do ugryzienia?
Odpowiedz
Mogę wyciąć kawałek w Avidemuxie, ale nie wiem ile MB, żeby zmieścił się w załączniku.
Odpowiedz
zamieść gdzieś na dropboxie i daj mi link na PW. OK?
Odpowiedz
Witam ponownie

Więc dobrze, skoro z odczytem ts-ów w Vegasie sprawę mamy rozwiązaną, to teraz mam kilka pytań odnośnie renderu i usunięcia przeplotu z tego pliku.
Jestem zielona w tym temacie, więc użyte słownictwo może trochę odbiegać od standardów.

Mianowicie:
- chcę wyrenderować projekt w rozdzielczości 1280x720p.
Ustawienia pliku wejściowego są zamieszczone kilka postów wyżej. Nie wiem czy dobrze odczytuję te dane:
- projekt.ts 1920x1080 (z przeplotem czyli 1080i)?
- fps 25 (czyli 50i)?
Jeżeli nie to proszę o poprawki.

I teraz tak: chcę to wyrenderować w 1280x720p do mp4 (tak, aby czytał to inny telewizor i komputer) przy możliwie jak najmniejszych stratach w jakości. No chyba, że istnieje lepsze rozwiązanie, wtedy prosiłabym o info.

Rozumiem, że 720p oznacza bez przeplotu, progressive prawda? Jeżeli tak, to o to mi właśnie chodzi. Chce usunąć przeplot w pliku wejściowym.
I teraz mam pytanie:
poniżej w załacznikach podaję ustawienia projektu i ewentualnego renderu do MP4.
Miałabym prośbę o sprawdzenie czy te ustawienia wn templatkach są dobrze zrobione na okoliczność renderu do MP4 z opcją usunięcia przeplotu.
I jeszcze jedno pytanie, czy powinnam dać "disable resample" w renderowanym pliku.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Niby wszystko dobrze, tylko ja bym użył tej drugiej metody usuwania przeplotu. Ty masz wybraną "Blend fields". Ja wolę "interpolate". Chcesz sprawdzić, jaka różnica?
Ustaw podgląd na Best (full), bez skalowania (to się ustawia w właściwościach programu). Następnie zobacz klatka po klatce jak wygląda obraz w jednym i drugim przypadku, na pełnym ekranie oczywiście (tzn w ten sposób, aby mieć 1:1 pix).

Disable resample nie do tego służy.
Odpowiedz
Wielkie dzięki.

Sprawdziłam sobie te dwie metody i chyba faktycznie ta druga jest lepsza, szczególnie w scenach, gdzie jest dużo ruchu.
A co do tego "disable resample" - doczytałam do czego służy. Tak to jest jak się człowiek kieruje na ślepo tym co ludzie piszą w internecie.

W każdym razie, jeszcze raz wielkie dzięki.
Odpowiedz
nikita13, nie wyjaśniłeś jak rozwiązałeś problem importu plików *.ts do Vegasa, a myślę że nie tylko ty byś na tym skorzystał, bo ja mam identyczny problem, a TsMuxer też nie daje rezultatu (też nagrywane z tunera DVB-T na komputerze).

Gorąca prośba do obydwu panów (mateuszszar, nikita13), o wyłuszczenie rozwiązania tego problemu.

pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości