Efekt monitora
Witajcie!
Chciałbym zrobić wejście do mojego filmu, tylko nie wiem jak to wykonać.
Chodzi mi to, aby widać było monitor i jego pulpit oraz jakiś edytor tekstu na którym pojawiałby się tekst. Trochę pracowałem z programem Sony Vegas Pro 10 i After Effects CS4. Gdyby się nie dawało tego zrobić to chociaż żeby było zbliżone do tego. Bardzo mi na tym zależy. Jestem wdzięczny za wszelką pomoc.
Odpowiedz
... ale czy ma być widoczna bryła monitora czy wystarczy tylko ujęcie na fragment ekranu? No i jaki ma to być monitor? LCD czy CRT?

Jeśli chcesz robić bryłę monitora, to najszybciej to zrobisz w jakimkolwiek programie 3d (np. blender) i przy okazji całą animację tekstu (którą wcześniej nagrasz chociażby frapsem) wrzucisz jako teksturę ekranu (i całą robotę odwali blender)

Jeśli chcesz tylko ujęcie na fragment ekranu (reszta ma być niewidoczna), to możesz skorzystać z efektów 3d jakie ma Vegas plus odpowiednio ustawiony plugin TV simulator lub (jeśli ma to być ekran LCD) taki plugin:

http://vegas.vm-rexor.pl/index.php?mod=f...sel=Efekty
(działa tylko z 32 bitowymi SV)

Efekt 3d ustawiasz tak, aby ekran był pod kątem i na takim zbliżeniu żeby nie było widać jego konturów. Jak już wyrenderujesz, to możesz się skusić na stworzenie "głębi" efektem gaussian blur w połączeniu z cookie cutterem.
Odpowiedz
Dzięki wielkie
Odpowiedz