Połączenie dwóch filmów w jeden.
Witam wszystkich forumowiczów

Mój problem polega na tym, że jestem początkującym użytkownikiem SV, a mam przed sobą nie lada wyzwanie. Chciałbym stworzyć film-wywiad, ze samym sobą. Czyli ujęcie jednego kadru - np. siedzę po jednej stronie stołu, oraz na drugim filmie po drugiej stronie stołu i przeprowadzam rozmowę. Kompletnie nie wiem, jak to zrobić, aby te dwa filmy ze sobą połączyć, aby wyglądało to naturalnie i sensownie. Oczywiście kamera będzie nieruchoma na statywie.

Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi z tym problemem, gdyż termin zrobienia tego filmu kończy się w niedzielę (06.01.2013) o 23:59.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
Tytuł o jednym, treść o drugim.

Chcesz dwa obrazy w jednym? Dwa klipy jeden pod drugim, track motion i ustawiasz aby były obok siebie.

Chcesz siebie z jednej strony stołu i ponownie siebie z drugie? Ustaw kamerę na statywie nieruchomą, najlepiej i najprosciej z profilu. Najpierw nagraj "pierwszego" siebie jak zadajesz pytania nastepnie "drugiego" jak odpowiadasz. Poćwicz aby wiedzieć kiedy pauzować i miec mniej roboty. Możesz ucinac i dostosowywać dlugosc klipu ale upewnij sie ze caly czas jest jednakowe oswietlenie, stabilnie ustawiona kamera i jednolite tło bez przebiegajacych kotów itd ;D Nakładasz klipy jeden pod drugim a nastepnie uzyj maski aby uciac polowe obrazu jednego z klipow. Możesz użyć green screena filmując siebie zza pleców. Kluczujesz i nakładasz. Wtedy otrzymasz fajniejszy efekt gdyż bedą zmiany ujęć.

EDIT:
Sorry, spojrzałem na tytuł innego wątku :)
Odpowiedz