Osadzanie pliku graficznego jako nowej ścieżki + operacje na nim
witam :)

Powodowany nabytkiem sprzętowym od kilku dni męczę SV, wątki na tym forum i jeszcze kilka miejsc w necie :) Program z punktu widzenia softu z którym miałem do tej pory do czynienia ma swoją mocną specyfikę, więc jeszcze nie myślę w jego kategoriach. Google nie pomogły, szukajka na forum też - może przez to, że nie umiem odpowiedni nazwać tego czego szukam.

Do rzeczy: dodawanie tekstu i operacje na nim już jako tako ogarniam, ale chciałbym popełnić coś a'la intro w którym kolejno pojawia się kilka grafik + kilka operacji na nich (w sumie tylko zależy mi na efekcie pojawiania się - takie 0-100% i ponownie do 0 widoczności. Jak to ugryźć?

Temat pewnie banalny, więc jeżeli już tu był poruszany to poproszę o link :)

PS
Przy okazji pierwszego postu witam forumowiczów :)
Odpowiedz
Nazywa się to fade in oraz fade of.
Odpowiedz
(12-30-2012, 19:36)nozownik0 napisał(a):  Nazywa się to fade in oraz fade of.
świetnie - tylko jak osadzić/zaimportować na ścieżkę grafikę (PNG/JPG)? Ani w "insert" ani pod prawym klawiszem nie widzę niczego do tego celu :\
Odpowiedz
Przenieść na ścieżkę metodą "drop in" albo skorzystać z opcji File -> open. Pytasz o zupełne podstawy podstaw. Przed może być jedynie pytanie "Jak otworzyć Sony Vegas". Zapoznaj się także z regulaminem forum.
Odpowiedz
(12-30-2012, 19:44)nozownik0 napisał(a):  Przenieść na ścieżkę metodą "drop in" albo skorzystać z opcji File -> open. Pytasz o zupełne podstawy podstaw.

sorki, nie sądziłem, że w tym programie można zrobić coś tak banalnie prosto :\

(12-30-2012, 19:44)nozownik0 napisał(a):  Zapoznaj się także z regulaminem forum.

mam to za sobą ... serio :)

no dobra, kolejne pytanie w temacie - może już mniej idiotyczne: grafika wstawia się od razu przeskalowana do wysokości kadru. Siedzę w "Video Event FX" i nie widzę tam żadnego narzędzia do przeskalowania i zmiany położenia w ramach danego kadru ... źle szukam?
Odpowiedz
Przycisk Pan/Crop w prawym górnym rogu klipu.
Odpowiedz
(12-30-2012, 21:57)nozownik0 napisał(a):  Przycisk Pan/Crop w prawym górnym rogu klipu.

to je ono :) dziękuję :) kliknąłbym jakieś "pomógł" gdyby taki przycisk tu był ;)

ale ... nadal mam pod górkę :\

zaczynam projekt od wczytania roboczej mp4-ki, po wczytaniu idzie "Insert Video Track" który dla mnie powinien trzymać parametry rozdzielczości obrazu z pierwszej ścieżki, tyle że albo tak nie jest bo po zaimportowaniu mojej grafiki mam także chowa się jej część - tak jak tu:

[Obrazek: 20121230221855.png]

Masz pomysł na to co tym razem skopałem?
Odpowiedz
Prawym na event grafiki -> Properties -> odznacz Maintain aspect ratio.
Odpowiedz
(12-30-2012, 23:48)moonscape napisał(a):  Prawym na event grafiki -> Properties -> odznacz Maintain aspect ratio.

dzięki, to było to :)
Odpowiedz