Lustrzanka+obiektyw+mikrofon za 3500zł ?
Witam moi drodzy forumowicze z mojego ulubionego forum:)
Pisze do was z nadzieją uzyskania porady w temacie zakupu nowego aparatu do kręcenia filmów.Zdecydowałem się na aparat zamiast kamery ponieważ wyczytałem w innych postach że sprzęt z pierścieniem do manualnej zmiany ostrości mając do dyspozycji max 3000zł to tylko lustrzanka.Zależy mi także aby kręciło to w fullHD z 50kl/s.No i to w zasadzie moje jedyne wymagania bo nie znam sie na tym sprzęcie za bardzo i licze na jakieś wasze sugestie.Sprzęt jest mi potrzebny głównie do nagrywania teledysków i różnego rodzaju sportów.W sumie to mam 3500zł i chciałbym dostać w tej cenie aparat z w miare możliwości uniwersalnym obiektywem i mikrofonem.Za pomoc z góry dzięki.
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Po 2200 PLN chodzi teraz Canon 600D (a nawet taniej). Brać z uwagi na opcje regulacji głośności nagrywania dźwięku względem modelu 550 D (chyba że MagicLantern dodawał tę opcję). To i można jeszcze więcej zaoszczędzić kasy. Jak 550D to ViewFinder warto mieć. Jak 600D to niestety nie, ale w zamian mamy obrotowy ekran - przydaje się! Do tego 50-tka za 450 złotych i jakiś standardowy obiektyw zamiast kitówki albo zdecydowanie się na mikrofon za 400 złotych. I jest piękny zestaw w tej cenie. Tak w zasadzie to jeszcze starczy Ci na wypasiony obiektyw za 800 złotych i dodatkowo ten mikrofon jak masz 3500 do wydania. Ewentualnie kupić samo body.

W następnej kolejności zapasową baterię lub/i battery packa.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Canon 600d?? brałem go pod uwage tylko że mi zależy na 50kl/s a canon kręci 25/s.Zależy mi na dobrym slowmotion a do tego 50kl/s bardzo mile widziane.Co myślisz o aparatach z seri alpha37,47,lub 57??
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
(12-29-2012, 15:33)beente napisał(a):  Canon 600d?? brałem go pod uwage tylko że mi zależy na 50kl/s a canon kręci 25/s.Zależy mi na dobrym slowmotion a do tego 50kl/s bardzo mile widziane.

Ma 50kl/s ale tylko w trybie 720p

(12-29-2012, 14:21)Bunch napisał(a):  starczy Ci na wypasiony obiektyw za 800 złotych i dodatkowo ten mikrofon jak masz 3500 do wydania. Ewentualnie kupić samo body.

Bunch a gdzie takie "wypasione" obiektywy za ta cenę widziałeś ;)
Odpowiedz
Cytat:Ma 50kl/s ale tylko w trybie 720p[quote]
No tak ale to nie pełne fullHD. A mi na pełnym właśnie zależy.
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
(12-29-2012, 18:21)beente napisał(a):  
Cytat:Ma 50kl/s ale tylko w trybie 720p[quote]
No tak ale to nie pełne fullHD. A mi na pełnym właśnie zależy.

Znajdź mi dslr co nagrywa full hd 50p, w rozsądnych pieniądzach pomijając Canon Eos 1DX i spółkę,bo na tego to raczej cie nie stać ,no chyba że;)
Odpowiedz
Cytat:Znajdź mi dslr co nagrywa full hd 50p, w rozsądnych pieniądzach pomijając Canon Eos 1DX i spółkę,bo na tego to raczej cie nie stać ,no chyba że;)
prosze bardzo:) sprawdz-sony alpha 57.Pewne zródła podają że pod względem kręcenia filmów zdecydowanie przewyższa canony/nikony w tej kategori cenowej.Body tego aparatu można dostać za 2,5 tyś.
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
Ja nie wiem co za głąb wymyślił ekranik otwierany w dół w tym aparacie. Wyobraź sobie, że ustawiasz go na statywie i chcesz siebie widzieć na ekranie. Co wtedy? Jak odchylisz ekran? :)

Lustrzanka kręci nawet w 60fps w 720p.

Full HD i 50 fps? Nie spotkałem się tak jak mój poprzednik.
Ja tam w takie rzeczy wolę się nie pchać bo support jest zerowy na forach.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nawet najtańsza alfa 37 ma 1080@50p

Tyle że do sony alfa nie ma niestandardowych firmware... Póki co.
Odpowiedz
(12-30-2012, 15:45)Bunch napisał(a):  Ja nie wiem co za głąb wymyślił ekranik otwierany w dół w tym aparacie. Wyobraź sobie, że ustawiasz go na statywie i chcesz siebie widzieć na ekranie. Co wtedy? Jak odchylisz ekran? :)

Lustrzanka kręci nawet w 60fps w 720p.

Full HD i 50 fps? Nie spotkałem się tak jak mój poprzednik.
Ja tam w takie rzeczy wolę się nie pchać bo support jest zerowy na forach.

A dlaczego wolałbyś nie pchać się w fullHD 50 FPS?? przecież to to samo co HD 50fps tylko nieco większa rozdzielczość obrazu,odpowiednie ustawienia projektu i powinno działać.

Faktycznie z tym wyświetlaczem odchylanym w dół to troszke zje_ali.Byłbym to w stanie to przeboleć z racji wielu arumentów którymi przekonują do tego sprzętu w tym filmie-

(12-30-2012, 16:13)mateuszszar napisał(a):  Nawet najtańsza alfa 37 ma 1080@50p

Tyle że do sony alfa nie ma niestandardowych firmware... Póki co.

Co to oznacza że nie ma niestandardowych firmware ?
Co to jest to firmware ??
W jaki sposób moge odczuć brak tego firmware w alfie57 ???
Chodzi o te jakieś dodatki do oprogramowania w aparacie ????
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości