Jak uzyskać taki efekt przejść między zdjęciami
Siema. Pisałem kilka razy do autora video, który zaraz zamieszczę, ale nie odpisał i trzyma tajemnice tylko dla siebie.

Jak uzyskać takie przejścia ze zdjęcia w zdjęcie? Przyznam szczerze, że na razie w moim przypadku skończyło się na samej teorii, jeszcze nie było prób w praktyce.

Domyślam się, że ma to wyglądać mniej więcej tak:
- mamy zdjęcie nr 1 skupione na jakimś obiekcie z użyciem zoomu (pan/crop)
- zdjęcie nr 2 jest skupione na tym samym obiekcie ale bez zoomu (p/c)
- zdjęcie nr 3 zawiera fragment zdjęcia nr 2 i poprzez przybliżenie/oddalenie następuje przejście przy użyciu keyframes

A może jeszcze inaczej? :) Dziękuję za wszelkie sugestie
Odpowiedz
W pierwszej kolejności przeczytałem co napisałeś i pomyślałem o tym (notabene też fajny efekt - nieskończony zoom)):
http://www.techhive.com/article/223108/l..._zoom.html

Odpowiadając na Twoje pytanie. Podałeś ciekawy efekt, czasochłonne, żmudne ale daje świetny efekt pokazu zdjęć. Autor używał zarówno Pan/Crop jak i Track Motion. Zauważ, że najpierw trzeba mieć pomysł jak stworzyć całość i jak jedno zdjęcie przerodzi się w drugie. Ponadto w programie graficznym powycinał zdjęcia. i następnie ponakładał na siebie w programie do montażu wideo.

Przykład z 33sek i dalej...

Zdjęcie przy stole staje się obrazem w komputerze - Najpierw za pomocą Pan/Crop przesuwa się po zdjęciu następnie ma już przygotowane następne zdjęcie z komputerem gdzie w programie graficznym wkleił ostatnią klatkę z jazdy po stole plus jak zauważyłeś zmienił kontrast/przyciemnij zdjęcie aby było bardziej realne. Następnie oddalił i przybliżył na telewizor gdzie zapewne już wcześniej przygotował sobie zdjęcie z obrazem w telewizorze. Potem Użył oryginalnego zdjęcia aby poruszać się po zdjęciu z trzema facetami (jak się przyjrzysz to też fotomontaż bo trzej faceci są wklejeni i zdjęcie jest z kanałem alfa bo niebo jest usunięte. Potem porusza się po zdjęciu za pomocą track motion i wyjeżdza z kadru przechodząc w zdjęcie pod spodem gdzie są góry.

Nie wiem jak Ci to w łatwy sposób wytłumaczyć ale to zabawa z programem graficznym, track motion i pan/crop. Oraz sporo kreatywności.
Odpowiedz
Na początek pomijam włażenie do monitora czy przenikanie przez szyby, ale przez drzwi nie odpuszczę. W sumie zrobiłem już kilka zdjęć i próbuję między nimi przechodzić wg reguł, które napisałeś. Jutro na dworze dorobię więcej cudując z różnymi obiektywami, jestem dobrej myśli. Widzę na chwilę obecną, że dużo nerwów przy tym stracę ;-) Fajna zajawka, nie ma co, zapowiada się nocka z Vegas'em.

Co do Limitless, widziałem ten film i nie ukrywam: intro wbiło mnie w ziemię. Próbowałem wykminić jak to robili ale to nie ten skill, jeszcze troszkę. Teraz już wiem, ale to i tak na razie 'hardkor'.

Dziękuję za nakierowanie!

ps: próbowałem morfować jedno zdjęcie w drugie, efekt na razie marny ale idzie w dobrym kierunku.
Odpowiedz
Przenikanie przez cokolwiek polega na tej samej zasadzie. Przez szybę nakładasz jakąś grafikę z rozmazami jak na szybie i tyle. Ważną rolę odgrywa tutaj umiejscowienie zdjęć w programie video aby kończyły się i zaczynały w tej samej klatce. Obiektywy? Zdjęcia, które były na filmiku raczej nie były robione jakiś Canonem Eosem 10D. Wystarczy zwykły kompakt. Tylko tak jak mówię... kreatywność.

A Limitless... 5 kamer RED ustawionych w miejscach łączenia, sporo pracy animatorów i ludzi od FX ale mówimy tu o milionach $ włożonych w produkcję filmu więc... są na YT filmiki amatorów tego efektu i to całkiem przyzwoite... Co to oznacza? Że jeżeli człowiek chce to zrobi... :)
Odpowiedz