DVD architect - wideo wieksze niż 4,7 GB
Witam, mój pierwszy post. od kilkunastu dni próboje zrobic DVD własnymi siłami, całą obróbke w vegas pro, renderowanie żeby wszystko się zgrało w DVD architect ogarnąłem sam + stworzone całe menu. problem mój pojawił się dosłownie na końcu - mam materiał który waży 8GB. chce po prostu go podzielić na dwie płyty DVD - jak to najprościej zrobić. Wydaje mi się że dzielenie wszystkiego na połowe jest stratą czasu i pewnie idzie jakoś to ustawić w DVDArchitect. Jeśli się jednak mylę, proszę o pomoc jak to zrobić, ew. link do tematu bo przeszukałem forum ale tutorialu jak to zrobić w dvd architect nie znalazłem. Pozdrawiam
Odpowiedz
Najprościej? - kup płytę dwuwarstwową (8.5GB), zmień w ustawieniach projektu w DVD_Arch. płytę DVD9... i tyle.
Odpowiedz
Cytat:chce po prostu go podzielić na dwie płyty DVD - jak to najprościej zrobić.

Niestety rozwiązanie powyżej nie daje mi rozwiazania mojego problemu bo przeciez dostaje całość na jedną płytę DVD a nie podzielone wideo na dwie płyty DVD. Czyli jednak w DVD architect nie jest to takie łatwe i pozostaje zrobić dwa osobne projekty i do kazdego osobne menu? Czy może jednak ktoś ma jakieś inne rozwiązanie? pozdrawiam
Odpowiedz
(12-27-2012, 16:58)system89 napisał(a):  Czyli jednak w DVD architect nie jest to takie łatwe i pozostaje zrobić dwa osobne projekty i do kazdego osobne menu?

Tak. Jeden projekt = jedna płyta.
Nie wiedziałem, że inne programy mają inaczej ;)
Zawsze, możesz zrobić jeden projekt, zapisać, później zmienić różne opcje - zapisać od inną nazwą (żeby nie stracić grafiki, ustawień itd.).
Pamiętaj, że video również musisz przedzielić na pół. DVD-Arch, nie obetnie Ci filmu. Więc tak czy inaczej, musisz przygotować oddzielne dwa projekty.

Ja zaproponowałem DVD-DL, bo to faktycznie najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Ale skoro musi być na dwie płyty, to cóż.

... jest jeszcze inna opcja.
Ale musisz sam sprawdzić. Bo ja tego nie testowałem, ale widzę, że DVD-arch ma takie coś.

Zmień w opcjach projektu Projekt Properties w zakładce Disc Properties:
- Disc format - DVD
- Target media size - 8.5GB

a następnie w zakładce Mastering:
- DVD-ROM type - DVD-10 (9.4GB)

To jest płyta dwustronna (dwie warstwy, ale nie takie, jak w DVD-DL, tylko po jednej warstwie z jednej strony. Taka płyta wymaga odwróceniu w pewnym momencie oglądania. Jakby tak zamiast zastosować płytę z takimi dwiema warstwami, użyć dwie zwykłe DVD-R? :)
Powinno pójść.
Musisz spróbować, czy utworzą się dwa ISO, (lub dwa foldery VIDEO_TS), oraz sprawdź za pomocą Power-DVD, czy wszystko śmiga.
Jeśli tak, to masz wyjście z sytuacji, bez zbytniego kombinowania :)
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Dokładnie to co zaleciłeś zrobiłem dzisiaj jeszcze przed napisaniem odpowiedzi ale niestety w iso pojawia sie jeden folder bez podziału. w kazdym razie bardzo dziekuje za informacje i rady. temat do zamkniecia :) pozdrawiam
Odpowiedz
Jak dałem "Make DVD", to stworzył się jeden folder, ale pliki są podzielone na jakby dwie płyty (warstwy)... ale nie tak, jak w przypadku płyty DualLyer, tylko właśnie jak dwie odrębne płyty, ale wrzucone do jednego folderu.
Zrobię jeszcze ISO, a jak to nie wystarczy, to przepalę na jakiejś płycie RW. Zobaczymy, jak to wygląda w rzeczywistości :)
Odpowiedz