Recenzja Hobbita oraz porównanie do Władcy pierścieni
Zapraszam do przeczytania krótkiego zestawienia trzech części Władcy Pierścieni oraz Hobbita:

http://empiriafilm.com/index.php?d=hobbi...kla-podroz

Pozdrawiam!
Odpowiedz
[Obrazek: bladvt.jpg]

Literówka w pierwszym wyrazie artykułu, tytule.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Z recenzją zgadzam się tylko częściowo, zgodnie ze stylem strony autor usiłował napisać coś cholernie "mądrze". Wyszło tak sobie, tradycyjnie przeintelektualizowany bełkot, póki co nikt tam nie ma "lekkiego pióra".
A'propos błędów - drozd rozbijał ślimaka, nie orzech.
Mi w filmie chyba najbardziej przeszkadzała dokładność obrazu (oglądałem w IMAX) - widziałem soczewki kontaktowe Gandalfa :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Na Hobbita planuję iść jakoś niebawem, może dziś, może jutro. W wersji nie IMAX (bo po co skoro cyfrowo jakoś ją przerobili) tylko w tym 48hfr.
Odpowiedz
Bunch, zanim pójdziesz to od siebie doradzę, że (moim zdaniem) możesz darować sobie wersje 3D :) Mi się przynajmniej nie podobała, zarówno klimat filmu, jak i ujęcia dużo przez to 3D straciły. Przynajmniej ja tak mam, że oglądając w 3D tak skupiam się na pierwszym planie, że tło mimowolnie ucieka mojej uwadze, a krajobrazy w Hobbicie sa na prawdę świetne ;) Może ktoś jeszcze się wypowie, bo ciekaw jestem jak inni to odbierają. Ja w każdym razie gdybym mógł wybrać jeszcze raz to zdecydowałbym się na cyfrowy 2D.
Odpowiedz
Zgadzam się. Poza tym ja nie jestem fanem kina w 3D.

A co do obrazu w 48hfr to moim zdaniem wyglądał jak "teatr telewizji". Ale zgodzę się, że był bliższy do tego co widzimy naszymi oczami. Jednak drugi raz wybieram się na seans 2D w 24 klatkach. Nie jestem fanem ani kina 3D ani - póki co - obrazu w tak wysokim klatkarzu. Obraz przy ruchu I TAK JEST ROZMAZANY. A głównie liczyłem na to, że nie będzie, niestety był. I tak przy bardzo szybkich ruchach obrazu na ekranie - smużyło. Więc skoro na tym polu nie ma zmian na lepsze to nie ma żadnych.

Patrzcie na masę. We Wrogach Publicznych tak było - krytyka, a w Hobbicie jest - zachwyt.
Odpowiedz