Vegas po około 30 minutach nadal pokazuje 0% renderingu.
Witam.

Z góry chciałbym ładnie powitać wszystkich na forum i jednocześnie przeprosić za zły dział lub sformułowanie postu lecz jest tutaj nowy, forum tylko czytałem jako gość lecz nadszedł czas na pomoc z moim vegasem.

Otóż wczoraj użyłem sobie kamery do grania pewnego filmu. Film ma około 30 min i był nagrywany Panasonic SDR-H80.

A więc przyszedł czas na rendering. Układam na początku intro w formacie avi (nie było nigdy problemu z tym intrem przy plikach z fraps'a więc wykluczam aby to intro stwarzało problem gdyż nawet bez niego rendering stoi na 0%). Ładnie przejście z intra do pliku z kamerki. Plik się normalnie dodał żadnych problemów widać go , wyciszyłem dźwięki z kamery i wstawiłem swój dźwięk nagrywany z Audacity i go dopasowałem. Jak narazie żadnych problemów lecz gdy doszedłem do renderingu no to ładnie klikłem rendering , poszedłem na dół domu wróciłem za 10 min i 0% (pamiętam że przy filmie z frapsa 40 min miałem 1% po 10 min). A więc poszedłem znowu od komputera wróciłem za kolejne 10 min czyli ogółem to już 20 min i nadal 0%. I tak sprawdzałem nawet po 30 minutach i nic.

Info na temat pliku z kamery:
Format: MOD
Video: MPEG2 Video 704x576 (4:3) 25fps 9510kbps [Video (ID 224 @ Prog# 0)]
Audio: Dolby AC3 48000Hz stereo 256kbps [AC3 (ID 189/128 @ Prog# 0)]

Info na temat intra:
Format: Avi
Video: Windows Media Video 9 1280x720 29.97fps 6099kbps [Raw Video 1]
Audio: WMA 2 48000Hz stereo 192kbps [Raw Audio 0]

Plik z Audacity:
Format: MP3
Audio: MP3 44100Hz stereo 320kbps [Audio]

W razie czego mogę dostarczyć więcej informacji z zakładki MediaInfo z Media Player Classic.
Prosiłbym jednak pamiętać że ścieżka dźwiękowa z kamery została wyciszona a na jej miejsce władowałem plik z Audacity ze względu na lepszą jakość.

Komputer:
Asus P5B-MX
Intel Core 2 Duo E4600 2.40 GHz kręcony do 2.89 GHz
4 Gb Ramu (włączone w systemie wykorzystywanie miejsca jeśli ramu zabraknie)
Asus Nvidia GeForce 9500 GT

To chyba wszystko co potrzebne na temat kompa.

Ogólnie film miał się renderować do formatu wmv z prędkością 25 Fps bo to na youtube szło.
Po za tym że rendering stał na 0% i wyskoczyło że około 3 godzin się będzie renderować i czarny ekran w tym okienku do preview to wszystko było ok no ale fajnie by było jak by to się wyrenderowało.

Jeśli by jednak kogoś interesowało dlaczego plik dźwiękowy został podmieniony to jest Dj'em który chciał nagrać tzw. Seta na Youtube.

A więc jest jakieś lekarstwo aby to zaczeło się renderować oraz aby zmniejszyć czas renderingu ? Bo czekać 3 h to długo jak na film trwający około 37 minut... , ten film z fraps'a też się renderował dość długo bo około 5 h , trochę przesada z kompa nie mogłem używać.

No chyba że da się użyć 2 komputer na linuxie który nnie posiada na pokładzie vegas'a poprzez network rendering aby to przyśpieszyć lub może jednak trzeba coś ustawić w ustawieniach ?

Ogólnie najbardziej to by mi zależało aby ten rendering zaczoł działać.
Odpowiedz
A jak wyskakują Ci ustawienia do renderu to masz zaznaczone "render loop region only"
Odpowiedz
Mam nie dostępną tą opcje podczas renderingu więc ona jest cały czas wyłączona.
Odpowiedz
Bo jak nie zaznaczysz obszaru, to vegas będzie renderował cały projekt.
Skoro obszae nie jest zaznaczony, to jak niby ma być widoczna opcja "render loop region...
Odpowiedz
No a ja chce wyrenderować cały projekt a nie jego część.
Odpowiedz
No i dobrze. Napisałem, dlaczego nie masz aktywnej opcji "render loop region only".

Spróbuj renderować do SONY AVC.
Odpowiedz
Nadal nie to , mineło 15 minut od włączenia renderingu według Vegas'a a klatka jak klatka stała cały czas na 1 i rendering na 0%. No to chyba mi się nie uda wyrenderować tego filmu.
Odpowiedz
A co tam jest w tej pierwszej klatce?
Skoro vegas nie może tego przetrawić?
A może problem w tym intro? Które swoją drogą jest ntsc, na dodatek kodek wmv w kontenerze avi?
Odpowiedz
Raczej nie będzie to intro ze względu że w innych filmach normalnie działało i normalnie go renderowało.
Nawet jak usunołem intro kompletnie z projektu , został sam plik z kamery jak i audacity to nadal siedzi na tej pierwszej klatce po 5 minutach. Ja wiem kompa nie mam hipersuper niczym z nasa ale jednak po 5 minutach chociaż jedna klatka powinna się wyrenderować. Renderowałem do SONY AVC.
Oto screen projektu: [Obrazek: vegasir.png]
Odpowiedz
A spróbuj jeszcze jeden myk...
Otwórz nowy projekt. Ustaw tak samo, jak ten. Przeciągnij tamten projekt (plik *.veg) na timeline. Program trochę pomieli... i spróbuj to wyrenderować.
Odpowiedz