Efekt 3D
Witam! Przepraszam, jeśli te pytanie już było i jeśli piszę w złym miejscu.
Mam Sony Vegas Pro 10 i bym chciała zrobić efekt okularów 3D..wiecie taki niebiesko..zielono..czerwony..
Lecz nie wiem jak go mam zrobić..kiedyś widziałam poradnik, że trzeba coś tam w opcjach zaznaczyć, żeby ten efekt pojawił się w Video FX, ale niestety już go nie ma. W Pro 9 nie można było go zrobić, a dopiero teraz mam Pro 10...
(Tak efekt wygląda: http://wd7.photoblog.pl/np4/201210/1E/13...lazers.jpg
te zdjęcie jest przeze mnie wykonane, więc chyba mogę dać link do niego..a efekt musiałam zrobić innym programem)
Bardzo proszę o pomoc!
Odpowiedz
Nie podpinaj się pod czyjeś wątki.
To co pokazałaś na zdjęciu, to nie jest 3D, w 3D będziesz miała przykładowo - czerwono/zielone, niebiesko/czerwone, fioletowo/żółte ale nie fioletowo- niebiesko-żółte jak na Twoim zdjęciu.
Więc teraz pytanie - czy chcesz uzyskać 3D, czy chcesz uzyskać takie rozbarwienie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Efix moim zdaniem chodzi jej o zwykłe rozbarwienie. Mógł byś to opisać krok po kroku? Mi również by się to przydało.
Odpowiedz
Żeby nie robić czegoś co już ktoś kiedyś pokazał -

Odpowiedz
UP
Trochę nie o to mi chodziło bo akurat w tym wykonaniu ten efekt jest przez cały filmik. Mi by się przydało w dłuższym filmiku tylko kilka sekund w pewnych momentach takie rozmycie a robienie tym sposobem będzie bardzo czasochłonne i spowoduje stworzenie bardzo wielu warstw.
Macie może jakieś inne propozycje dot. tego efektu?
Odpowiedz
Bardzo czasochłonne? Co ty gadasz chłopie? Aaaaaa rozumiem, klik, klik magiczny klawisz i niech się zrobi i za chwile na tubie tadam, wypas fragmovie. Ja pierdyle odechciewa mi się cokolwiek podpowiada, bo jak się jakiś troll bez sensu nie dopieprzy to trafisz na lesera.
Chłopie, nie chcesz na cały film to sobie wytnij kawałek i zrób na kawałku! Co za problem?
Chcesz szybciej - proszę: http://www.newbluefx.com/product/light-effects

Odpowiedz
UP
Boże źle zrozumiałeś. Dodawanie takiego efektu na filmiku kilka razy do tego płynne wejście/zejście +dodatkowe efekty to będzie czasochłonne biorąc pod uwagę mój sprzęt na którym to robię.
Chodzi mi o np coś takiego. 2:08

czy nie da się tego jakoś zrobić na jednej bądź 2 warstwach nie zmieniając na 'screen', tylko na standardzie robić. Jeżeli nie to będę musiał więcej czasu po prostu poświęcić. Nie rozumiem skąd te nerwy może ktoś ma prostszy sposób na to i pomoże mi skoro nie mam bardzo dobrego sprzętu...

//EDIT

+chciałem aby ktoś mi wytłumaczył jak to zanimować. Bawie się w SV i nie wychodzi mi taki efekt jak np na tym filmiku.
Odpowiedz
Da się, podałem linka do pluginu, a że kosztuje 170 dolców + VAT...
Samo rozbawienie można uzyskać na różne sposoby, ten z tutka to jeden z najprostszych. Jak masz słaby komp to robisz kawałkami po prostu. Kiedyś myślisz że jak robiono?Jak nie starczało mocy czy miejsca, to się renderowało wszystkie składowe potrzebne elementy i potem lepiło w całość. Vegas jest właśnie programem do lepienia, nie do efektów, kompozycji itd. Owszem, może, ale nie jest do tego.
Nie musisz wszystko od razu w projekt załadować.
Zrób sobie rozbarwienie, wyrenderuj, potem montuj. I tak nie uciekniesz od wielu ścieżek jak chcesz osiągnąć tego typu efekty. Twój filmik przejrzałem, nie bardzo wiem co Ci się w nim nie podoba - rozbawiłeś i jest gucio. A jak chcesz jakieś inne cuda to dodaj kolejny efekt do łańcucha na jednej lub kilku warstwach - czy to linear blur czy co tam będzie pasowało.
Animacja efektów - klawisz animate w starszych Vegasach, zegarek w nowszych.
To są podstawy, elementarz interfejsu.
A co do "Jeżeli nie to będę musiał więcej czasu po prostu poświęcić" - no i? A spieszy Ci się gdzieś?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości