bład prz renderowanie filmiku z gopro2 na mp4
Witam, złozylem film z gopro 2 ale nie moge go zrenerowac na mp4 inne formaty owszem ale wtedy jakosc spada plik w formaciew wma wazyl 250mb ale jakosc tragedia, w formacie avi wazył 6 GB !!!!! i jakosc tez marna. Nagrania z gopro mam w rozdzielczosci 1920x1080x32 ; 29,970p przy probie renderowania na mp 4 wyskakuje taki komunikat :an error occurred while creating the media file mp4 the reason the error could not be determined. Spotkal sie ktos kiedys z takim zjawiskiem? Nagranie ma okolo 5-6 minut, SVP11, funkcja automatycznego wrzucenia na tuba tez nie dziala- nie moze polaczyc z serwerem .
Odpowiedz
- Czemu piszesz drugi raz to samo?
- w WMA nie możesz mieć obrazu... (Windows Media Audio)
- AVI to nie kodek, tylko kontener... zastosuj jakiś kodek (DivX - płatny; XviD - darmowy), i ustaw odpowiednio jakość, to będzie dobrze;
- GoPro pisze w AVCHD... dlatego najlepiej renderuj do takiego samego formatu (Sony AVC lub MainConcept AVC). Ustawienia muszą się pokrywać z ustawieniami projektu, a te z kolei - z plikami wejściowymi (z GoPro).
Aby mieć odpowiedni stosunek jakości do wagi, musisz prawidłowo ustawić bitrate. Przy niskim, plik będzie zajmował mało miejsca, ale jakość będzie koszmarna. Przy wysokim - odwrotnie. Mogę podpowiedzieć tyle, że przepływność w granicach 15Mbps dla 1080p jest optymalna.

Co do błędu, to nie będę pisał, bo po pierwsze - nie miałem takiej sytuacji, a po drugie - to raczej było o tym na forum. Przypuszczam, że poszedłeś na łatwiznę, i nie ustawiłeś odpowiednio renderingu - stąd błąd.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Dzieki za szybka odp, załozylem temat bo na tamten post nikt nie odpowiedzial. Chodzilo mi o WMV a nie WMA - przepraszam za pomyłke. W opcjach renderowania nie mam Sony avc, tylko sony wave64 a z kolei Main Concept AVC/AAC(*.mp4) przy kliknieciu wyskakuje od razu ten bład o ktorym wspomniałem matuszszar- podrzucam Ci link do filmu na PW
Odpowiedz
Jeśli wynikowe filmy będą już tymi ostatecznymi, to gorąco polecam zainstalowanie kodeka XVID a następnie stworzenie swojego profilu przy wybraniu formatu AVI (czyli format AVI, wybranie kodeka XVID, rozdzielczości taka jaka w projekcie i field order na "none(progressive scan)" ) - taki plik bez problemów powinien ruszyć na najnowszych odtwarzaczach DVD i nowych urządzeniach odtwarzających z pendrive (z wmv bywa różnie).
Odpowiedz