CUDA - wymierne efekty, konfig
Sprzęt:
GeForce GTX 660 2gb
DDR3 1600 8gb
Proc: AMD FX 6200 six core procesor 4,6 GHz
Win7 64bit
Vegas 12

Przegrzebałem trochę wątków na temat CUDA i poszperałem w necie.
Jest sporo turtoriali pokazujących porównania pomiędzy renderingiem CUP a GPU.
Tylko tak naprawdę ja tego efektu nie potrafię uzyskać.
Wiem że wsparcie CUDA jest dla AVCHD, więc przy renderowaniu wybieram format AVCHD 1920x1080i.
Materiał wejściowy kręcony NTSC 1920x1080 60fps - gopro hero 3.
Bez względu na to czy w opcjach zaznaczam Encode Mode: CPU czy GPU renderowanie wygląda dokładnie tak samo....Obciążenie procesora to zaledwie 20%...a w przypadku mojego klipu renderowanie to około 8minut.
Trochę to dziwne i myślę że jest jakieś rozwiązanie tego problemu. Szukam dalej ale jak ktoś może podrzucić wskazówkę będę zainteresowany.
Odpowiedz
A jaka wersja sterowników do grafiki?
Z moich obserwacji wynika że wspomaganie cuda działa lepiej na MainConcept avc niż na Sony AVCHD ale mam słabszy sprzęt bo proc to phenom X4 955 I grafika gt 440.
Obciążenie twojego procesora sugeruje że wspomaganie działa prawidłowo.
Odpowiedz
Temat był wiele razy poruszany. CUDA jest trudnym zagadnieniem, owszem, w wielu wypadkach działa, ale jest to cały czas uczenie się na błędach.
Wypadkowa właściwości i błędów kolejnych sterowników, samej specyfikacji i oczywiście finalnego softu powoduje, że praktycznie nie ma jakiejś mega super niewalącej się aplikacji w tym zakresie.
I Sony wyszło to tak sobie, wielokrotnie o tym pisaliśmy. CUDA w Vegasie to nie tylko sam render czy wspomagania wyświetlania, z CUDA korzystają także wtyczki. I nie zawsze to wszystko dobrze działa razem - pisał o tym VM -Rexor.
Adobe - którego budżet na research jest nieporównywalnie większy od SCS a ekipa inżynierów także nieporównywalna do SCS, poszło ciut inną i myślę że lepszą drogą - wyciągnęło co się da z samego procka tworząc Mercury Engine. Do tego dodało CUDA, ale też, nie tak jak SCS które (wg mnie) poszło "na żywioł" mówiąc, że wystarczy karta "tak lub wyższa".
Przeczytajcie sobie tu: http://www.adobe.com/pl/products/premier...ngine.html
Ze "zwykłych" kart wymieniają raptem 4 (!) karty - GTX 285, 470, 570 i 580. Reszta zalecanych to już seria Quadro i jedna Tesla, które trudno mi uznać za atrakcyjną propozycję na polskie warunki finansowe...
Wnioskuję, że kto jak kto ale Adobe miało kasę na praktyczne testy, a SCS nie, do niektórych to jednak nie dociera, że te firmy dzieli przepaść finansowa. Adobe dodatkowo postąpiła bardzo zachowawczo - na wszelki wypadek "nie biorą odpowiedzialności", co nie znaczy, ze nie będzie to dobrze działać także, na innych kartach. SCS - tak, marketing. U jednych jest przypał, u innych niezauważalnie, a u jeszcze innych trzeba wyłączać bo się wali. I tyle.
To tyle na temat samego CUDA i jego gównianości lub nie w Vegasie. Co do wydajności się wypowiem - mam za kiepski sprzęt na sensowne testy w tym temacie.

Cytat:Mały edit początku posta.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Na pewno tylko przy AVCHD? Mi przy *.mp4 też pokazują się opcje aktywacji tego.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Przy AVC (kodek). A to, czy w kontenerze MP4, czy w M2TS, MVC czy po prostu jako sam strumień AVC, to bez różnicy.
Bo na przykład w MP4 (ale z kodekiem MPEG2) - wspomagania już nie ma.
Odpowiedz
(12-21-2012, 12:13)yapac napisał(a):  Sprzęt:
GeForce GTX 660 2gb
DDR3 1600 8gb
Proc: AMD FX 6200 six core procesor 4,6 GHz
Win7 64bit
Vegas 12

Przegrzebałem trochę wątków na temat CUDA i poszperałem w necie.
Jest sporo turtoriali pokazujących porównania pomiędzy renderingiem CUP a GPU.
Tylko tak naprawdę ja tego efektu nie potrafię uzyskać.

GPU masz do "D" i dlatego nie uzyskujesz takiego efektu. Miałem gtx680 i był ten sam problem ale w vegasie 11. Mało do tego przy wyborze Mainconcept Avc wywalało błąd i nie tylko ja miałem taki problem. Zmieniłem na gtx580 i zero problemów. Wychodzi na to że vegas 12 nic nadal nie zrobił co do współpracy z serią 6xx.
Zmień gpu na serie 5xx i będziesz miał różnice.
Odpowiedz
Aha, czyli znowu w ten sposób to działa. Dzięki Mateusz.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz