Efekt tylko na części videoclipu
Każdy efekt, który dodaję do videoklipu, zmienia klip tylko w części, środkowa część klatek w postaci prostokąta pozostaje niezmieniona. Powstaje coś w rodzaju obrazu - w środku niezmieniona część, na brzegach klatka filmowa zmieniona przez filtr. Dotyczy to również keyframe. Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje.
Mogę zamieścić fragment filmu z tym problemem.
Odpowiedz
Kuźwa, podawajcie geniusze choćby wersję vegasa co? Naprawdę trzeba banować albo wypieprzać nubów żeby się nauczyli czytać?
Albo masz dodaną jakąś maskę i aply fx to mask (o ile to vegas 12 pro) albo w oknie preview masz klikniętę Split screen view i zaznaczony akurat środek.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Sprawdź w panelu animate czy odznaczony jest znak kłódki
Odpowiedz
Jaka kłódka? Ja pitole. Piszesz zupełnie o czym innym.
Wystarczy zerknąć w plik pomocy.
Masz włączoną funkcję "FX Bypassed", oraz zaznaczony owy obszar... Wyłącz "FX Bypassed" i będzie ok.
A następnym razem doczytaj, w co klikasz :) OK?
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, ale niepotrzebne te nerwy. Doceniam Twoją fachowość w tym temacie, tym bardziej, że odpowiedziałeś, a jest to mój pierwszy post w życiu.
Mam SV11 pro i moje pierwsze kroki w tym programie.
Odpowiedz
Jeśli mogę coś doradzić w takim razie (tak z innej beczki), to przeglądnij Interactive Tutorials. Oczywiście nie chodzi o problem który poruszyłeś w temacie, ale "przy okazji"... być może widziałeś już to, ale skoro początkujesz, to prawdopodobnie będzie dla Ciebie pomocne w niektórych sprawach. Tam jest sporo rzeczy wyjaśnionych i pokazanych "krok po kroczku".
Pozdrawiam :)
Odpowiedz