Renderowanie na raty
Podglądając kolegę pracującego na FinalCut 7 dowiedziałem się, że może on renderować film jakby na raty - tzn. mając gotowe już fragmenty robił ich render a później dołączał do tego kolejne kawałki filmu. Mógł też poprawiać fragmenty i wymieniać je w wyrenderowanym wcześniej filmie.
Czy taka opcja jest też możliwa w SonyVegas-12?

Pozdro
Maciej
Odpowiedz
Możesz zaznaczyć obszar, który chcesz wyrenderować i w ten sposób podzielić projekt na powiedzmy kilka części a następnie bezstratnie połączyć w programie do łączenia video. Ja przy dużych projektach tak robię. Vegas 12 niestety nie posiadam.
Odpowiedz
Dopytałem o szczegóły z FCP - i nie jest to eksportowanie na raty a jedynie renderowanie fragmentów na potrzeby podglądu.
Czy w SV można tak zrobić? Wyrenderować kawałek, żeby obejrzeć go bez zacinania się podglądu?
Odpowiedz
Tak. To się nazywa "prerender / prerendering".
Tools -> Selectively Prerender Video [ctrl + m].

Prerender będzie symbolizowany przez taką kreskę u góry.
Jeśli zaznaczysz odpowiednio duży fragment, Vegas podzieli na kawałki (w podglądzie nie będzie widać różnicy, ale przy ewentualnych zmianach, wystarczy poprawić ten właśnie fragment, do którego należały zmiany).
Folder prerenderów ustawiasz w Project Properties.
Ważne jest również to, że po zapisaniu sesji, oraz ponownym otwarciu - prerendery są pamiętane. Znikają dopiero, jak ręcznie usuniesz, albo zaingerujesz w obraz którego dotyczy prerender.
Odpowiedz
Działa! Dzięki za szybką i profesjonalną odpowiedź!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości