Zapis bez renderingu
Jak wyżej czy coś takiego jest możliwe? Posiadam długie filmiki, które chce tylko przyciąć i zapisać na dysku, bo cały długi zajmuje dużo więcej miejsca. Następnie takie różne kawałki używam do kolejnego, złożonego filmiku. W efekcie po dwóch renderingach jakość już trochę odbiega od oryginału.
Da się coś z tym zrobić, zapisać krótszy filmik bez renderingu?
Albo znacie jakąś możliwość przycięcia klipu i zachowanie jego oryginalnego formatu z jakością?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)!
Odpowiedz
Cały widz programów profesjonalnych polega na tym, że jest dużo do ustawiania. I nie dlatego, żeby komuś zrobić na złość, tylko po to, że w tych programach jest taka możliwość.
Więc masz dwa wyjścia: zapoznać się trochę z plikami które masz (jaki kodek, rozdzielczość, przeplot, oraz wiele innych WAŻNYCH informacji), następnie adekwatnie do tego ustawić projekt, oraz renderować zgodnie z powyższym. Nie ukrywam, że dla poczatkujących, jest to droga przez mękę, ale z drugiej strony są to podstawy, jeśli chcesz się bawić w obrabianie AUDIO/VIDEO.
Druga droga - jeśli nie masz zamiaru się zagłębiać, tylko jednorazowo coś przyciąć; to postarać się o jakiś prostszy soft, typu "kreator", gdzie po kilku kliknięciach, wybierasz zakres filmu i zapisujesz "jak oryginał".

Jest jeszcze co prawda trzecia droga - zlecić komuś, kto się na tym zna. Ale zazwyczaj niesie to za sobą jakieś koszty...

Ps. Zapis a rendering, to dwie sprawy. Zapisać możesz projekt (aktualny stan programu, w którym masz powrzucane różne pliki). Rendring jest procesem pozwalającym na stworzeniu pliku wyjściowego (video/audio), będącego wynikiem pracy w programie (odtworzenie filmu z projektu).
Jeśli chcesz uzyskać film, to TYLKO I WYŁĄCZNIE poprzez RENDEROWANIE.
Odpowiedz
Najlepsza byłaby dla mnie opcja pierwsza. Już sporo się na tym znam, generalnie ustawienia i renderowanie mam (chyba) takie same opcje jak plik źródłowy. Utrata jakości jest minimalna, inni tego nie dostrzegają, ja owszem, gdy porównam oryginał z plikiem dwa razy zrenderowanym. A chcę tego uniknąć.
Jeśli możesz nakieruj mnie trochę, jak to zrobić, żeby było idealnie :)

Zapisać/zrenderować (która opcja będzie dostępna/lepsza) chcę ten skrócony kawałek i wywalić oryginał, w którym jest sporo niepotrzebnych minut filmu.
Odpowiedz
Nie widzę żadnego problemu. A i nie rozumiem tego tematu.

Cytat:Albo znacie jakąś możliwość przycięcia klipu i zachowanie jego oryginalnego formatu z jakością?
Otwórz sobie projekt, poprzycinaj w nim wszystkie klipy i tam trzymaj w projekcie. Po prostu.
A jak nie to po przycięciu wyrenderuj sobie, ale skoro chcesz mieć w pogotowiu materiał źródłowy to go trzymaj gdzieś i tak. O co chodzi? W czym problem? W jakości?

Ja automatycznie skracałem klipy takim konwerterem pewnym, ale automatycznie a nie jeden z osobna. Bo akurat ja tego, w takiej formie do czegoś potrzebowałem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Wszystko zależy od tego, w jakim formacie jest ten plik.
AVI możesz pociąć w ten sposób korzystając z opcji direct stream copy.
Mpeg2, mpeg4 ze swojej natury nie bardzo nadają się do takich operacji, ale są narzędzia, zarówno płatne jak i darmowe które lepiej lub gorzej sobie z tym radzą.
Szukaj w googlach pod hasłem mpeg lossless trimming lub coś w tym stylu.
Pierwszy z brzegu aczkolwiek nie wzbudzający mojego zaufania :) http://codecpack.co/download/Free-Video-Dub.html

Vegas - owszem, obsługuje smartrendering ale tylko dla paru przypadkach i raczej są to wyjątki a nie reguła.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Bunch chodzi o to, że plik źródłowy chcę usunąć, bo niepotrzebny mi jest ten długi nadmiar filmu :).

efix - dzięki! Te pliki są AVI, użyłem opcji Direct Stream Copy w VirtualDub, przyciąłem film i zapisałem w oryginalnej jakości, dzięki o to mi chodziło :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości