[SV11] Poruszanie się po zdjęciu panoramicznym
Siema. Jak zmusić Track Motion do poprawnego poruszania się po zdjęciu (parametry w przybliżeniu) 12400x1850 w projekcie 1280x720? Gdy wrzucam zdjęcie do Vegasa to jest ono panoramiczne tak jak powinno być, z tym że jest ono w postaci cienkiego paska, mniej więcej 1/4 wysokości podglądu. Kiedy za pomocą Track Motion powiększę je, wychodzi rozmazana kifoza, mimo że zdjęcie jest bardzo dobrej jakości.

Chcę poruszać tym zdjęciem żeby wysokość pasowała do 720, wtedy taie zdjęcie fajnie można rozciągać albo zwijać :) Nie wiem jak będzie wyglądał finałowy klip, ale takie cuś na intro... Prosze o pomoc, sorka jeśli już ktoś podobny problem miał, a ja nie wyczaiłem :)
Odpowiedz
(12-17-2012, 18:02)alexdavibe napisał(a):  Siema. Jak zmusić Track Motion do poprawnego poruszania się po zdjęciu (parametry w przybliżeniu) 12400x1850 w projekcie 1280x720? Gdy wrzucam zdjęcie do Vegasa to jest ono panoramiczne tak jak powinno być, z tym że jest ono w postaci cienkiego paska, mniej więcej 1/4 wysokości podglądu. Kiedy za pomocą Track Motion powiększę je, wychodzi rozmazana kifoza, mimo że zdjęcie jest bardzo dobrej jakości.

Chcę poruszać tym zdjęciem żeby wysokość pasowała do 720, wtedy taie zdjęcie fajnie można rozciągać albo zwijać :) Nie wiem jak będzie wyglądał finałowy klip, ale takie cuś na intro... Prosze o pomoc, sorka jeśli już ktoś podobny problem miał, a ja nie wyczaiłem :)

Zamiast w TrackMotion zrób to samo w Pan/Crop.
Track motion definiuje wsad parametrami projektu, więc nawet jak dasz na timeline obrazek o wysokiej rozdzielczości, to w track motion będzie on miał parametry projektu (w Twoim przypadku 720p). Co przy powiększaniu będzie generowało lekkie wkurzenie operatora programu, poprzez pixelozę ;)

Zresztą jak tylko spróbujesz w Pan/Crop to zobaczysz, że wszystko jest OK.
Odpowiedz
Działa jak technika chciała. Dziękuję Ci bardzo! Przyznam bez bicia, że na pan/crop bym nie wpadł, mimo grzebania po całym programie całkiem bez sensu. Jeszcze raz dzięki, to było banalne aż wstyd ;p
Odpowiedz
(12-20-2012, 16:18)alexdavibe napisał(a):  Przyznam bez bicia, że na pan/crop bym nie wpadł...

Wpadł byś. Trochę siedzenia, odrobina ciekawości oraz trochę pomysłowości i można na prawdę prawie wszystkie funkcje samemu znaleźć... ale faktycznie w dobie tutoriali człowiek przestaje logicznie myśleć, tylko szuka gotowych rozwiązań wklepując "how to...".
Odpowiedz