Ścinanie podglądu
Witam, mam problem ze ścinaniem podglądu, tzn. tworząc dynamiczny film, chcąc zachować synchronizacje z muzyką, chciałbym uzyskać płynny przekaz podglądu. Wydaje mi się, że na moim sprzęcie powinno być wszystko OK. Jednak tak nie jest. Czego to może być wina?

Mój sprzęt:
Karta graficzna - ATI Radeon HD4850 512mb DDR3
Procesor - AMD Phenom II (4x3,1ghz)
RAM - 2gb DDR2
Dysk twardy - 500gb

Wersja Sony Vegas'a 9.0 pro

Kodeki: K-Lite codec pack 5.6.1
System: Windows 7

Może to wina kodeków?
Odpowiedz
No, ale filmy są w jakich formatach? Są surowe, czy kodowane wcześniej osiemnastoma innymi kodekami? :P No i jaką masz ustawioną Quality w podglądzie. Zmień na Preview, powinno pomóc.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Trochę mało ram'a jak na seven, dołóż do 3-4GB. Poza tym zmień podgląda na powiedzmy preview half, powinno pomóc. Jeśli dalej będzie to samo to daj draft.
Odpowiedz
mam ustawione preview (auto)

jest to wideo skonwertowane przez program WinAvi Video Converter 9.0 do formatu wmv.
Odpowiedz
Z tego co wiem to Bunch z tego forum też pracuje, czy pracował na formacie WMV i co chwilę miał problem z tym rozszerzeniem. Z własnego doświadczenia wiem, że Vegasik najlepiej pracuje na jakiś surowych plikach lub takich w których poziom kompresji nie jest jakiś ogromny. WMV do tej grupy się nie zalicza :P
Odpowiedz
początkowo mam plik VOB.

To do czego najlepiej byłoby go skonwertować?

Na jakich kodekach pracujecie?
Odpowiedz
W takim przypadku najbardziej polecam MPEG-2.
Odpowiedz
Hej tomislaterze i autorze tematu!

Ja mam identycznie. W sumie już się przyzwyczaiłem. Robię dla wygody na DRAFT->FULL a i tak jest to mniejsze zło. Zawsze coś tam zetnie podgląd. Tylko że mam klipy w 1280x720. Wysoka rozdzielczość. Co dziwne bo podgląd potrafi się ścinać nawet przy ustawieniach podglądu takich jak 640x360 DRAFT->HALF. Idiotyzm jakiś szczerze mówiąc. I ja, konweretuję klipy przed pracą do WMV aby pracować przyjemniej. Bo wbrew temu co Tomislater mówi, na surowych plikach, nie mogę pracować miło i przyjemnie, ba! - tam to dopiero jest hardcore. Wrzucone surowe pliki, u mnie to: *.mp4 1280x720, na byle jakim podglądzie (nawet na DRAFT->FULL i przy zmniejszonej rozdzielczości podglądu o połowe) podgląd się ścina.

Gdzie sens, gdzie logika?
Gdzie chleb, gdzie masło?

Ja mam od ZARANIA DZIEJÓW taki syf. Nóż się w kieszeni otwiera i ręce opadają normalnie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ja miałem od zawsze problemy z formatem WMV, dlatego obramiam surowe pliki. Po prostu odrzuca mnie już sam widok końcówki wmv :)
Odpowiedz
Ja pracuję w MPEG-2 i nie mam problemów z podglądem itp.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości