Kulisy tworzenia kolejnego filmu
Cześć. Prezentuję dziś mój najnowszy film:

I jako ciekawostka: wszystkie utwory muzyczne użyte tutaj są na licencjach, można je publikować bez żadnych konsekwencji. Było to jedno z trudniejszych zadań jakie sobie postawiłem - legalna muzyka. A z racji, że muzyka Creative Commons jest niestety w znakomitej większości gówniana (albo każdy używa tych samych dobrych utworów), sporo czasu zajęło mi wyszukanie czegoś dobrego, co jednocześnie będzie pasować.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Co do muzyki: i to możesz się zdziwić. Ja też użyłem muzyki na licencji CC, a YouTube stwierdził że ma do niej prawa pan X i zablokował możliwość dodawania reklam. znaczy sam reklamy pobiera i na tym zarabia.... :)
Odpowiedz
Były już wątki o sklepach z koszulkami i innych, to ja się zapytam o co innego.
Jak niby YouTube może wyświetlać reklamy przy muzyce z Creatiwe Commons? To jest komercyjne użycie. I jakim prawem nagle on decyduje, że będzie przy nich umieszczał reklamy? Twórca tej muzyki na tym polu zostaje więc oszukany.
Odpowiedz
A to już pytanie do YT.

Miałem też taki przypadek, że użyta została komercyjna muzyka z banku muzyki z licencją na wykorzystanie również w internecie. YT zablokował ścieżkę dźwiękowa, że niby prawa do utworu ma X. Wysłano do YT roszczenie z kopią licencji oraz kontaktem do banku muzyki, a YT w odpowiedzi zablokował userowi konto bez żadnego wyjaśnienia ani nawet powiadomienia na maila.....
Odpowiedz
(12-15-2012, 23:28)lamp.art napisał(a):  Wysłano do YT roszczenie z kopią licencji oraz kontaktem do banku muzyki, a YT w odpowiedzi zablokował userowi konto bez żadnego wyjaśnienia ani nawet powiadomienia na maila.....

Bo to są kur*y. Jeśli nie sprzedasz duszy korporacjom działającym na YouTubie, np. w takiej Agorze S.A. są praktycznie wszystkie najbardziej rozpoznawalne polskie kanały (Rock, NiekrytyKrytyk, MaturaToBzdura itd) to mają Cię w dupie. Ja od zawsze wypowiadam się negatywnie o YouTubie, właśnie za takie traktowanie użytkowników o którym piszesz. Znam przypadki takie, że komuś usunęli program zarobkowy bez wypłacania uzbieranej kasy i nie podali przyczyny, nie odpowiadając na wysłane maile, po prostu. Znam też przypadek, gdzie dane kolegi wiszą na jakimś blogu oraz ktoś podszywa się pod niego na "troll-koncie" YouTube obrażając Papieża a Google/YouTube ma to w dupie. Kolega był nawet osobiście w siedzibie i nic nie wskurał! Pikanterii dodaje fakt, że dostał wezwanie na komendę policji bo "policyjni eksperci" dowiedli, iż to był jego film obrażający uczucia religijne i dostał pouczenie. Z tym to jest jakaś farsa.
Odpowiedz