Efekt latarki w nocy?
Siemka.
Szykuje nowy projekt i potrzeba mi uzyaskac efekt rozjasnionego miejsca... Do rzeczy. Mam tło, na tle znajduje sie obrazek z logo.
Chciałem by była pokazana najpierw sciana a pozniej ruch kamery [Widoczny obraz byl by jakims okragiem) aż wkoncu by
znalazła punkt w ktorym znajodowalo by sie to logo a nastepnie by swiatło powoli zanikało. Nie wiem czy mniej wiecej
macie obraz tego co chcial bym uzyskac. Ale jesli tak to prosze o pomoc. :)
Moim zdaniem maskami uzyskasz to w łatwy sposób, dasz wyżej rozjaśniony obraz i maską regulujesz gdzie ma się pojawić oświetlenie.
Jak by Cię interesowało to tu masz jak to zrobić a AAE :
http://www.videocopilot.net/tutorials/da...onversion/
Chodzi mi o cos bardziej tego typu ze jest np obrazek sciany, na niej napis.
Sciana jest ciemna, ledwo co ja widac, ale idzie taki okrag rozjaśniajacy,
powodujacy rozjasnienie obrazu w miejscu w ktorym znajduje się ten okrąg.
Rozumiecie o co chodzi? Jak uzyskac takie efekt?
Vegas jest do montażu, a nie do słitaśnych efektów. Chcesz mieć milion efektów na sekundę użyj Adobe After Effect czy innego programu stricte do efektów.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Przecież napisałem jak to uzyskać. Skopiuj ścieżkę z obrazem i na jedną rzuć filtr, aby rozjaśnić/przyciemnić następnie maską na warstwie wyżej ustalisz gdzie ma być jaśniejsze pole. W zależności, czy ją rozjaśniałeś, czy pociemniałeś musisz dać positive bądź negative.
Dzieki, nie bardzo rozumiałem jak to zrobic, ale pokombinowałem i dałem rade za pomoca maski. Dzieki.
Pomogłem, kolega zadowolony, temat zamykam.