mini produkcja do oceny, budująca krytyka mile widziana :)
zatem tak jak w opisie, mam Wam do zaprezentowania krótki film.
z przyjemnością posłuchał bym co o nim myślicie i czy jest dla was zrozumiały. Film był robiony do szkoły jako odcinek cotygodniowej serii pseudo naukowego programu 'nauka.tv'

na ile oceniacie film w skali od 1-10 ?
co byście zmienili ?
może jakieś rady ?

ps. wiem że 'wybuchy' są jakie są, ale nie miały nawet udawać realistycznych + dopiero zaczynam zabawę z edytowaniem a nie miałem czasu na próby zrobienia czegoś lepszego .

z góry dzięki :)
Odpowiedz
Przenoszę do Naszych filmów
Odpowiedz
Dwie rady.
1. Jeżeli "nie masz czasu" na zrobienie czegoś porządnego (akurat nie mówię o wybuchu...) to sobie odpuść,
2. Sam fakt uruchomienia kamery nie oznacza, że trzeba swoją produkcją uszczęśliwiać ludzi.
Taka forma może by i przeszła, ale wykonanie low level do pokazania na zamkniętym forum klasowym a nie na YT. Fatalnie skadrowane, byle jak powiedziane (fatalna dykcja+ pogłos), bezsensowne outtake'i zajmujące niemal pół właściwego filmu. Bezsensowny montaż.
Jest to zwyczajnie poziom gimnazjalnych wygłupów, do pełni szczęścia brakuje tylko "prezent".

Jako bonus rada trzecia: jak za coś się zabierasz, rób to do końca a nie po łebkach, albo nie rób wcale.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
film jest przeznaczony właśnie do szkoły i był pokazany tylko na forum klasy. jest niepubliczny
poprawię kadrowanie , no i popracuję nad całą formułą 'programu' żeby był bardziej zrozumiały . zdaję sobie sprawę że film jest śmieszny tylko dla ludzi ' wtajemniczonych ' w jakieś tam sobie szkolne smaczki.
nad dźwiękiem popracuję .
+ dzięki za opinię bo jest tym czego oczekiwałem. po prostu sam niektórych rzeczy nie zauważam , a ludzie ze szkoły raczej nie dadzą mi olśnienia :)
Odpowiedz
Zacznij od dwóch zmian.
W tej chwili sporo urządzeń nawet najtańszych oferuje wyświetlenie siatki ułatwiającej kompozycję. Włącz to i trzymaj się tego. Tu krótkie artykuły na temat: http://www.swiatkamer.pl/filmowanie-mont...owe-zasady
http://e-lekcje.org/malo-ci/internetowat...-ruch.html
http://dziendobry.tvn.pl/video/opowiedz-...40179.html

Druga rzecz - karty pamięci naprawdę są pojemne, nawet jak to ma być wygłup - bo i czemu nie, niech to będzie wyraźnie mówiony wygłup. Powtarzaj tyle razy ile trzeba, bo - jak to u nas w mieście mówią - prowadzący "beblo".
Kolega "wyjaśniający" za to jest bardzo "telewizyjny" tylko lekko stremowany, mógłby wypaść jeszcze lepiej. Tylko dać mu szansę. Nieudane ujęcia w ogóle wywal do innego filmiku.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
mam jeszcze jeden filmik, jest w nim coś co aż boli ? jakieś grubsze pomyłki pomijając wymowę i czasami wciąż kadrowanie i ogólnie panujący chaos ? a może w tym jest odrobinę przejrzyściej ? ( tak mi się wydaje )
+ pomijając niektóre bezsensowne nawiązania
podsyłam link:

o kompozycji coś już słyszałem, w powyższych filmach niewiele o niej jednak myślałem - poprawie się
może dodam tylko że obydwa filmiki były kręcone ok 2h przy czym z obydwu filmów miałem jakieś 40 minut materiału. dopiero oswajam/y się z mówieniem do kamery( w moim przypadku lustrzanki )
tak czy inaczej następnym razem zwrócę na to na pewno większą uwagę.
+ już niebawem ( będę kręcił w ten weekend ) kolejny film, tym razem zupełnie inna tematyka i ogólnie styl filmu.
film będzie o Panie Brunonie ( http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...ejnik.html )

nie planuję w filmie zawrzeć jakiś prawdziwych informacji , całą historię wymyślę jedyne co pozostanie to imię głównego bohatera ( Brunon )
i sam motyw planowania zamachu jak i sam zamach który się w sumie nie odbył .
żeby nie przedłużać będzie to mój pierwszy film tego typu, i może masz dla mnie jakieś rady ? wiem że w internecie jest wszystko i szukam tam różnych informacji, ale nie pogardził bym Twoimi poradami tudzież opiniami jakiegoś forumowicza :>
z góry dzięki
Odpowiedz
mnie najbardziej denerwuje to ze ciagle mi sie odbija na scianie z tylu albo kamera, albo kamera razem z operatorem...
Odpowiedz
aaaa, no tak, raczej odbija się sama kamera, to już zauważyłem , wada mojego pseudo studyjnego look'u ale mam już na to rozwiązanie, po prostu przesunę szyby tak, żeby naprzeciwko aparatu była biała ( w białej nie widać odbicia )
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości