przesuwające się tło
Czy w Vegasie da się zrobić takie przesuwające się tło (od 30 sekundy)

Odpowiedz
Można, pan/crop na przykład.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To że można przesuwać to wiem. Ale czy można jakoś zapętlić jedną klatkę żeby przez cały filmik się przesuwała bez przerw żadnych?
Odpowiedz
Jeżeli masz już animacje przesuwającej się klatki to wystarczy że ją rozciągniesz chwytając za krawędź, wideo zacznie się zapętlać.
To po namyśle jednak zrobiłbym jeszcze prościej - tyle plansz ile trzeba i zwykłe transition 'push'.

Odpowiedz
Bardzo dziękuję. Push pomogło :)
Odpowiedz
Jeszcze jedno pytanie.
Czy istniej możliwość żeby jednocześnie zastosować dwie opcje z Transitions, np. push i linear wipe?
Odpowiedz
Nie, niestety. W pewnych warunkach możesz trochę pokombinować jak to opisałem na końcu tego artykułu: http://www.digital-vision.pl/video-tv/do...-cz-6.html

Ale możesz też zrobić to trochę na około - czyli zrobić jedno przejście, wyrenderować i zrobić drugie.
Albo nawet nie muszisz renderować. Zrób przejście, zapisz projekt jako plik veg, zrób nowy projekt i wciągniej ten plik na timeline i na nim zrób drugie przejście.

Odpowiedz
Wypróbowałam na szybko i zadziałało. Dzięki :)
Odpowiedz