Ustawienia dźwięku na płytę DVD
Renderuję materiał w Vegas Pro 12 na płytę DVD wybierając temlplate "MainConcept MPEG2 - Program Stream PAL lub DVD Architect PAL video stream" a po otwarciu pliku w DVD Architect Pro 5.2 w celu utworzenia płyty DVD sama ścieżka dźwiękowa jest ponownie przeliczana.
Co źle ustawiam jeśli w Vegas Pro w ustawieniach renderowania w audio ustawiam: Stereo Mode, Audio Layer 2, Bit rate 192, Sample rate 48.000 a tworząc płytę DVD w DVD Architect Pro w ustawieniach audio wybieram: AC-3 Stereo, Bit rate 192. Jak ustawić aby Architect nie przeliczał mi ponownie ścieżki audio?
Dodam jeszcze, że w DVD Architect nie dodaję menu ani nic innego.
Dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
Poczytaj sobie ten temat..

http://sonyvegas.info/thread-5604.html
Odpowiedz
Wcześniej czytałem ten temat ale nic mi wiele nie wyjaśnił. "mateuszszar" mądrze napisał, że należy tak wyrenderować materiał w Vegasie żeby Architect już tego materiału nie przeliczał. Ale dokładnie jak...
W ustawieniach audio Architecta wybieramy np. dźwięk AC-3 Stereo ale renderując wcześniej materiał w Vegasie pod Architecta (w celu utworzenia płyty DVD) nie mamy opcji ustawienia dźwięku AC-3 Stereo tylko musimy ustawić cały szereg parametrów. Efekt jest taki, że Architect ponownie przelicza mi ścieżkę audio...
Odpowiedz
Dlatego należy dźwięk wyrenderować osobno, w ac3 lub wave (w64) jeśli dzwięk ma być nieskompresowany.
Odpowiedz
... tak zrobiłem i pomogło. Aby Architect nie przeliczał ścieżki audio pliku video wykonanego w Vegasie za pomocą template "MainConcept MPEG-2", w Vegasie musimy wyrenderować oddzielnie ścieżkę video i audio. Renderując audio wybieramy template do AC3. Otrzymamy więc dwa pliki o tej samej nazwie (tylko jeden video a drugi audio). Otwierając plik video w DVD Architect program automatycznie otwiera plik audio dopasowując go do tego video i tworząc DVD nie przelicza już ścieżki audio.
Renderując w Vegasie jednocześnie video i audio, ścieżka audio będzie w formacie MPEG a nie AC-3 jak wymaga Architect.
Problem rozwiązany, dzięki za pomoc!
Odpowiedz